Prosjektbilde for Hjelp Thomas ved å bidra til muligheten for å skape gode opplevelser og nye minner!

Nyeste oppdatering

«20/4-22»

Hjelp Thomas ved å bidra til muligheten for å skape gode opplevelser og nye minner!

Alle pengene som samles inn vil gå til Thomas!

Min kjæreste storebror Thomas Bråthen fikk som så mange andre Covid under den forventede smittetoppen på nyåret 2022. For de fleste gikk dette helt fint og man kom seg igjen etter noen dager med sykdom. For Thomas derimot var dette begynnelsen på mye smerte og en uvisshet om veien videre i livet. 

Covid forårsaket en betennelse i hjertet hans og han har nå fått hjertesvikt. Han har vært ut og inn av sykehus siden midten av februar og er i dag innlagt på Rikshospitalet i Oslo. Hjertet hans er i så dårlig forfatning og han responderer dårlig på medisiner. Han har fått operert inn en pumpe inn i de store blodårene via lysken som avlaster hjertet.  

Siste mulighet for at Thomas skal overleve er nå å gjennomføre en hjertetransplantasjon. Han er blitt godkjent som kandidat for å kunne motta et nytt hjerte. Håpet er at det fortløpende skal dukke opp et donorhjerte som matcher blodtypen og at det er et hjerte fra en person med ca. samme høyde/vekt. Denne operasjonen er omfattende, men har gode prognoser selv om det krever livslang egeninnsats, behandling og oppfølging.   

Thomas er en ung mann på 34 år, han er pappa til to jenter på 7 og 11 år. Han har alltid vært en aktiv og livsglad gutt. Mitt mål med denne spleisen er å samle inn penger som kan bidra til gode opplevelser og nye minner med Thomas når han forhåpentligvis blir frisk og kommer seg på beina. Og at dette kan bidra til en motivasjon til å komme seg gjennom den tunge tiden slik at han har noe å se frem til! 

Samtidig vil jeg oppfordre alle til å registrere seg som organdonor!

Thomas var forlover til min mann Steffen i vårt bryllup i 2017! 

Thomas kjemper på, motivasjonen og viljen til å leve videre er stor!

Hjelp Thomas ved å bidra til muligheten for å skape gode opplevelser og nye minner!

56 092 kroner innsamlet

171 givere
Avsluttet 03.05.2022
280% av 20 000 kr
Tine Bråthen Bodnar sitt profilbilde
Verifisert
Tine Bråthen Bodnar mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Tim dahler
  3. 1 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Tine Bråthen Bodnar er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×