Prosjektbilde for Hjelp oss å gjenopprette trygghet for autistiske NN, som ba om tilrettelegging og ble tvangsinnlagt!

Oppdateringer

  1. Hjertens takk for alle bidrag og støtteerklæringer så langt!

    28. juni 2022 14:40

    NN takker fra hjertet og setter umåtelig stor pris på alle bidrag og støtteerklæringer som har kommet inn så langt ! Med de pengene som har kommet inn til nå vil hun ha mulighet til å bestille noen advokattimer for å forsøke å løse den akutte situasjonen hun står i . Å ha tilgang på advokat vil bety mye for tryggheten ! Men for å få ordnet ordentlig opp i denne forferdelige saken trengs det så absolutt fortsatt penger til flere advokattimer - så vi er fortsatt utrolig takknemlige for alle pengebidrag og delinger av Spleisen ! 

    Tips om journalister som kan tenkes å ville hjelpe til ved å skrive om denne saken tas også imot med stor takk! Vi trenger alle gode krefter som vil hjelpe til å løfte problematikken med tvang og maktmisbruk i psykiatrien generelt, og misforståelser og feilbehandling av autistiske personer i psykiatrien spesielt! 

Hjelp oss å gjenopprette trygghet for autistiske NN, som ba om tilrettelegging og ble tvangsinnlagt!

59 450 kroner innsamlet

214 givere
Avsluttet 26.07.2022
79% av 75 000 kr
Eli Brita Nesse sitt profilbilde
Verifisert
Eli Brita Nesse mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Reidar Johan Rytter-Fjøren
    Stå på! Håper kommunen skjerper seg...
  2. Marit Vikan Sævareid
    Alt godt ❤
  3. 1 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Eli Brita Nesse er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×