Hopp til hovedinnhold
Prosjektbilde for Team Gundersen

Team Gundersen

Alle pengene går til å drifte bane-bilen (med sønnen Chris-Robin som sjåfør) Ronny bygde, slik at den blir å se på Våler/Rudskogen/Verdal Motorsenter til neste år også. <3

3.sept.-22 mistet Lill-Chanett, Madelein, Chris-Robin og Liam Alexander sin kjære pappa og Lill-Tove sin supermann. Vi mistet en god venn og motorsporten en ekte ildsjel.

Ronny levde for motorsport og han levde for familien. Samholdet familien hadde rundt bilentusiasmen til Ronny var så sterkt og dette ønsker vi skal bli mulig å føre videre.

Vinteren -21 startet Ronny på et nytt bilprosjekt, han ville bygge ferdig en BMW E-92, som han hadde kjøpt for mange år siden, med LS motor og turbo. Etter mange timer med bygging, prøving og feiling, kom endelig dagen – der bilen var ferdig. Har aldri sett eller hørt Ronny så stolt og ivrig som den dagen han dro for å hente den ferdig folierte bilen på reklameservice i Molde. Nå var han endelig i mål med bilen han hadde bygget, som sønnen skulle kjøre. Det var derfor med den største sorg og fortvilelse vi mottok beskjeden om at Ronny sitt liv ikke sto til å redde den natten. </3

Ronny hadde akkurat gitt førersetet til sin eldste sønn, Chris-Robin, og det var ikke for uten grunn, for som far som sønn. Chris-Robin gjør det godt bak rattet, og har arvet gode kjøre-gener fra pappaen sin. Lillebror Liam-Alexander på 12 år hadde i sommer sin første tur som passasjer med storebror som fører og hvem vet, kanskje er det hans tur til å ta over rattet når han blir gammel nok. Storesøstrene Lill-Chanett og Madelein er alltid med som støttespillere og heiagjeng og Lill-Tove sprudler av stolthet når hun ser familien sin på- og rundt banen.

Vi kan ikke tillate at det stopper her. Vi ønsker å hjelpe familien til å kunne holde på tradisjoner og å drifte bilen Ronny brukte så mye tid på og var så innmari stolt av.

Pengene vi samler inn vil gå til utgifter til å drifte bilen videre så langt det lar seg gjøre, til dekk, fuel, etc. Slik at «TEAM GUNDERSEN» blir å se på banen de neste årene.

Vi er evig takknemlig for støtten <3

Team Gundersen

60 520 kroner innsamlet

123 givere
Avsluttet 27.10.2022
75% av 80 000 kr
Kari-Janne Storås sitt profilbilde
Verifisert
Kari-Janne Storås mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Anonym
  2. Øyvind
  3. Anonym
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Kari-Janne Storås er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår?

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×