Oslo universitetssykehus for Leger Uten Grenser
TV-aksjonen Leger Uten Grenser 2022 går til livreddende helsehjelp og medisiner til mennesker som trenger det mest.
OUS og Diakonhjemmet sykehus har tatt initiativet til en digital sykehuskamp i forbindelse med årets TV-aksjon.
Helsepersonell fra OUS har gjennom årenes løp gjort en betydelig innsats for Leger Uten Grenser.
Erlend Grønningen er seksjonsleder og overlege ved OUS og president i Leger Uten Grenser i Norge. Mali Ebrahimi er jordmor ved OUS og erfaren feltarbeider for Leger Uten Grenser.
Møt dem i denne video OUS støtter TV-aksjonen 2022! - YouTube – og støtt spleisen til Erlend, Mali og hele OUS for mennesker som lever liv med større helseutfordringer enn oss her hjemme.
OUS og Diakonhjemmet går i front for Leger Uten Grenser og utfordrer andre sykehus til å delta i sykehuskampen ❤️
Hva går pengene til i år?
Årets TV-aksjon går til Leger Uten Grensers arbeid for å gi livreddende helsehjelp og medisiner til mennesker som trenger det mest. Sammen skal vi bidra til å forebygge epidemier og behandle kjente og ukjente sykdommer i fire land: Bangladesh, Den sentralafrikanske republikk, Den demokratiske republikken Kongo og Sierra Leone. Vi skal gi vaksiner, tilgang til livreddende medisiner og helsehjelp. I samarbeid med forskningsorganisasjonen DNDi skal deler av TV-aksjonsmidlene også brukes til å utvikle medisiner mot glemte, dødelige sykdommer.