Ny innsamling for medisiner til Kamyanskoe sykehus i Ukraina
Dette er min andre innsamling for Kamyanskoe sykehus ved Dnipro i Ukraina. Sykehuset ligger nær fronten, ikke så langt fra de okkuperte områdene i Zaporizjzja. Svietlana, min kontaktperson ved sykehuset, forteller om at nå må de behandle veldig mange soltader såret i kampen. Overlege Oleksandr Gromov opererer daglig til og med 5 soldater :( NRK har skrevet om sykehusets utfordringer. De innsamlingene dr. Gromov nevner i artikkelen er mine innsamlinger samt støtte fra Paracrew Norge.
Takket være deres bidrag klarte min venn Rafal Archie Roszkiewicz sammen med Stowarzyszenie "Pogon Ruska" fra Polen, som jeg samarbeider med, levere medisiner for over 20.000 NOK i sommer - bildet viser det medisinske personalet som tok imot leveransen i juli. Nå vil vi gjerne sende neste transport, og trenger deres støtte.
Husk at de ukrainske soldatene kjemper ikke bare for sitt hjemland. De kjemper for verdiene og friheten som vi i Norge verdsetter så høyt. De kjemper for hele Europa <3