Prosjektbilde for Hjelp meg å bli tegnspråklig yogalærer for døve og hørselshemmede <3

Hjelp meg å bli tegnspråklig yogalærer for døve og hørselshemmede <3

Alle pengene som samles inn går utelukkende til yoga-utdannelsen. Dette inkluderer skolepengene og bøker. Dersom jeg får for mye vil jeg tilbakebetale det som kommer etter at jeg har fått dekt opp utdannelsen.

Jeg ønsker å kunne holde yogatimer for døve og hørselshemmede på slik måte at de får med seg all informasjon. Selv om det finnes videoer på YouTube er ikke disse tilpasset døve/hørselshemmede da man må snu seg for å se på skjermen etterhvert som man utfører yoga-stillingene, og man får dermed ikke mulighet til å oppleve roen og fokuset man ønsker å oppnå under utførelsen av yoga.

Gjennom pandemien og i tiden etterpå har jeg skjønt at det er flere døve som kunne tenke seg å oppleve yoga slik de hørende beskriver at det kan oppleves, og slik jeg opplever det. Jeg har luftet tanken – først blant venner og familie, deretter på mine sider i Facebook og Instagram (VisuellYoga), og har fått overveldende respons. Det er mange som ønsker å være med på yoga, både for trening/styrke, men også for de fordelene man kan oppnå gjennom yoga/meditasjon/mindfullness – nemlig bedre mental helse, bedre søvn.

Jeg har allerede funnet noen teknikker som kan brukes i yoga-klasser og har også ideer på hvordan jeg kan gjøre meditasjon mer tilgjengelig for døve/hørselshemmede.

Jeg har snakket med flere yoga-lærere og de har alle uttrykt at jeg burde satse på det jeg har bevegd meg inn på – nemlig å utdanne meg til å bli yogalærer, og bruke utdannelsen til å ha timer for døve og hørselshemmede både fysisk og digitalt, og også etter hvert undervise andre lærere i hvordan de kan gjøre klassene sine bedre for døve/hørselshemmede deltakere. Dette siste var et forslag fra en yogalærer – at jeg kunne utvikle og gjennomføre etterutdanning/kurs for eksisterende yoga-lærere.

Jeg ser for meg at jeg lager digitale timer - noen offentlig på YouTube eller andre gratis kanaler, andre bak betalingsmur, og at jeg reiser rundt og holder workshops hos for eksempel døve- og tegnspråk-foreninger eller andre som ønsker besøk av meg.

Jeg kommer også til å forsøke å bistå til at døve og hørselshemmede kan finne flere videoer å følge på blant annet YouTube - slik hørende kan.

Jeg har allerede opprettet hjemmeside og sosiale medier:

www.visuellyoga.no

https://www.instagram.com/visuellyoga/

https://www.facebook.com/visuellyoga

https://www.youtube.com/@visuellyoga

Disse har selvsagt ingen aktive timer/klasser enda, da jeg ikke har startet. Jeg ønsker å undervise ut i fra kunnskap, ikke kun erfaring, slik at det blir trygt for de som vil følge mine timer/klasser og veiledninger.

Jeg vet mange kan ha anstrengt økonomi om dagen, men jeg blir kjempeglad for all støtte jeg kan få for å få betalt utdanningen.

Støtt spleisen

Gi et valgfritt beløp

Gi det du vil
For deg som vil støtte med et valgfritt beløp

Kjøp belønninger

Innsamler har ansvar for distribusjon av belønninger
Bilde av belønningen
En-til-en time mini
150 kr
10 tilgjengelige
Du kan få en en-til-en time med yoga etter ditt ønske; yoga, meditasjon, fokus på stressreduksjon og så videre. Timen varer i 30 min (verdi kr. 150). For at du skal få det du betaler for, blir timene holdt tidligst høsten 2023. Du kan likevel velge å få timen tidligere :)
Velg antall
1
Bilde av belønningen
En-til-en time
250 kr
10 tilgjengelige
Du kan få en en-til-en time med yoga etter ditt ønske; yoga, meditasjon, fokus på stressreduksjon og så videre. Timen varer i 60 min (verdi kr. 250). For at du skal få det du betaler for, blir timene holdt tidligst høsten 2023. Du kan likevel velge å få timen tidligere :)
Velg antall
1

Hjelp meg å bli tegnspråklig yogalærer for døve og hørselshemmede <3

500 kroner innsamlet

2 givere
Avsluttet 28.02.2023
1% av 37 000 kr
Nina Tenåsen sitt profilbilde
Verifisert
Nina Tenåsen mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Anne
    Lykke til!
  2. Katja
    Bitte litt dytt mot drømmen din
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Nina Tenåsen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×