Hjelp meg å få forloveden min til Norge permanent
Trenger økonomisk støtte for å hjelpe min amerikanske forlovede å dekke utgifter til husleie, mat, forlovelsesvisum søknad og flybillett :
Heisann, Jeg heter Hans Jørgen, og for noen år siden tok jeg opp kontakten med en amerikaner som heter Austina som jeg var brevvenn med i barndommen.
Vi fant virkelig tonen under Covid lockdown, og ble hodestups forelsket. Vi sparte penger i et helt år for at hun skulle kunne komme til Norge. Planen var at vi skulle gifte oss etter at hun kom til Norge, og slå oss til ro i Selbu.
Vi snakket mye med UDI og den norske ambassaden i USA underveis, og de sa at hun kunne bare komme til Norge og søke herfra…
…men når hun kom den 24. oktober, så fikk vi beskjed om at vi ikke kunne søke herfra likevel pga en lovendring den 1. oktober.
Hun sa opp både jobben sin og husleiekontrakten sin i USA før hun kom hit pga anbefalingene fra ambassaden om at det er enklere å søke her i Norge, og står nå på bar bakke.
Hun er ei veldig engasjert og ressurssterk dame som har allerede begynt å lære norsk ved hjelp av språk appen Duolingo, og det eneste hun ønsker er å bo her i Norge sammen med meg og komme seg i jobb fortest mulig.
Pga den nye lovendringen, måtte hun dra tilbake til USA i går den 19.januar, og det var rett og slett hjerteskjærende for oss begge.
Jeg lager denne spleisen for å hjelpe henne å dekke boutgifter i USA, samt penger til mat, forlovelsesvisum søknad (som koster 10 000,-) og ny flybillett til Norge når søknaden hennes er ferdig behandlet.
Jeg er ufør, og har brukt opp det meste av sparepengene mine på å dekke reiseutgiftene hennes samt mat den første måneden hun var her, og har ikke så mye til overs nå. Det er ikke enkelt å spørre om hjelp fra andre, men vi ser ingen andre utvei.
Hver eneste krone hjelper.
Tusen takk for at du tok deg tid til å lese dette.