Hjelp oss med Bella
Bella, kanskje 7- 8 år?, har ikke fått den beste starten i livet. Hun ble funnet på en gård i traktene rundt Elche i Spania, og da Siri-Lin fant henne hadde hun det ikke bra. Eieren mente hun var blitt stanget av en geit, og Siri-Lin fikk lov til å ta henne med seg for å gi henne omsorg og pleie. Bella har allerede vært hos veterinær 7. mars og fått medisiner og behandling for leishmaniasis. Men veterinæren var ikke sikker på om hun var blitt stanget og fått en ryggskade eller om hun bare er avmagret og underernært. Nå veier hun såvidt over 12 kg, mens normal vekt bør være rundt 25-30 kg.


Vil du være med å gi Bella et bedre liv? Vi samler inn penger til røntgenundersøkelse slik at vi kan finne ut om hun har skader i ryggen, til mat, medisiner og videre veterinærutgifter. Nå hviler hun ut hjemme hos meg, har eget rom og god dyne, og vi håper at hun snart kommer til krefter.

Kanskje tenker du at det beste for Bella hadde vært om hun hadde blitt avlivet og sluppet lidelsene. Men Bella er chippet, og da kan ikke i veterinæren avlive henne uten tillatelse fra eieren - og eieren får vi ikke lenger tak i. Så det beste vi kan gjøre er å sørge for at hun har det så godt som overhodet mulig, og at de neste årene i livet hennes blir bedre enn de første.
begynner å våkne litt mer til!

Litt trøtt, men veldig godt å slappe av ute.

Fått eget rom!
