Gjeldsoffer pga. NAV!

Gjeld

Hei, alle sammen.

Jeg heter Frank, og jeg har sykdommen MS og sitter nå i rullestol.

I april 2015 fikk jeg støtte av NAV til kjøp av bil (122.000 kr.), da jeg hadde behovet og fremdeles klarte å kjøre bil. Disse pengene ble avskrevet med ca.5000 kr i halvåret, altså ca. 10.000 kr i året.

For ca.2 år siden ble jeg såpass dårlig med å bruke føttene, at jeg måtte slutte å kjøre bil. Og her oppstår dagens problem.....bilen har nå stått ubrukt i ca 2.år og måtte til eu-godkjenning nå innen utg. av feb.-23.. Fikk beskjed om bilen måtte repareres for over 30000 kr for å bli EU-godkjent, og da bilen ikke var verdt mere enn ca.30000 ferdig fiksa, valgte jeg å vrake den. I tillegg måtte bilen fra før repareres for rundt 19000 kr. for ca 1 år siden, som jeg fremdeles betaler på. 

Da bilen kun ble avskrevet med ca.10.000 kr i året og jeg hadde hatt bilen i 8 år, står det igjen ennå over 42000 kr som jeg må betale tilbake til NAV.

122.000 bil

- ca. 80.000 avskrevet (8 år)

= ca.42.000 igjen å betale.

For en person levende på uføretrygd, så er dette veldig mye penger.

Håper at du har en mulighet til hjelpe meg ~ alle monner drar!!

På forhånd, tusen takk❣️

Mvh.,

Frank Sæther

Gjeldsoffer pga. NAV!

10 455 kroner innsamlet

44 givere
Avsluttet 13.05.2023
20% av 50 000 kr
Frank Sæther sitt profilbilde
Verifisert
Frank Sæther mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 5 ga anonymt
  2. Ann Kristin
    Lykke til👍
  3. 7 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
E-post
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Frank Sæther er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×