Bedre hverdag for Milo og familien hans
Hva om det var ditt barn som trengte tilrettelegging?
Når man som menneske bare blir et navn på et papir ved grensejusteringer mellom to kommuner og byråkratiet vinner over menneske. Eller barnet. Barnet er Milo!
Milo er et barn med mangfold og som trenger litt ekstra hjelp i hverdagen. Milo har helseutfordringer og diagnosen; cerebral parese. Ingen av kommunene vil gi tilskudd til å bedre boligen han bor i når han er hos pappaen og sin bonusmor. Kun lån.
De har nå fått et lån etter mye om og men i kommunen. Det er vel og bra, selv om jeg synes kommunen også burde gi tilskudd til dette barnet, slik at det kan få en så god hverdag som mulig. Både for Milo og familien hans.
Siden denne familien ikke får det av kommunen, så hadde det vært så stas å få samlet inn et tilskudd basert på omsorg for andre mennesker.
Jeg kjenner ikke Milo, men jeg kjenner bonusmor og hun er et fantastisk medmenneske med omsorg for alle og jeg vet hun ønsker å gi Milo den beste hverdagen hun har mulighet til når han er hos dem. Jeg vet hvis jeg hadde trengt hjelp med hva som helst, så hadde hun kommet. Hun er en som stiller opp for andre. La oss stille opp for dem!
Visste dere at dersom 1000 mennesker har 100kr å avse, vil vi kunne gi familien 100 000 kr. Tenk på hva det kan utgjør for denne fine gjengen.
Jeg ønsker derfor å lage en spleis på dette.
Kan vi alle klare å avse noen kroner? For at Milo kan få en fin hverdag med tilrettelagt bolig når han er hos pappen sin☺️❤️
Bildebruk og tekst er godkjent av far, mor og bonusmor.