Gi ditt bidrag for å bygge Moske i Fredrikstad
As-salamu alaykum,
قال رسول الله: صلى الله عليه وسلم "من بنى لله مسجدًا، بنى الله له بيتًا في الجنة"؛ (صحيح الجامع: 6127)
Vi i Al-huda Islamisk Senter har kjøpt en ny bygning og ønsker å be om deres støtte for å bygge et hus for Allah.
En moske er et sted hvor vi samles for å tilbe og søke trøst fra Allah (swt). Det er et sted hvor vi kan lære mer om vår tro og hvor vi kan samle oss som et fellesskap for å feire viktige hendelser og høytider. Det er også et sted som spiller en viktig rolle i å bringe samfunnet sammen og løfte humøret deres.
Som muslimer tror vi på å samle gode gjerninger. Det å bygge en moske er en av de mest verdifulle handlingene en person kan gjøre.
Profeten Muhammad (saw) lærte oss at Allah (swt) har lovet å bygge et lignende hus i paradis for den som bygger en moske som en belønning. Det er en stor mulighet for oss alle å samle gode gjerninger ved å bidra til byggingen av moskeen i Fredrikstad.

Dagens problemstilling
- Leid lokal som er kjeller
- Liten plass og veldig trangt
- Vannskade/Lekkasje
- Begrenset aktivitet
- Gammel Bygg
Vi vil sette stor pris på om dere kan bidra med et beløp som passer for dere for å hjelpe oss med å bygge denne fantastiske moskeen i Fredrikstad. Gjennom deres bidrag vil dere være en del av en verdifull handling som vil fortsette å gi fordeler i denne verden og i det neste.
Vi har kjøpt to bygninger for å bygge en moské i Fredrikstad, en med tre etasjer og en med to etasjer. Vi vil bygge dem om til en funksjonell og vakker forsamlingslokal/moské.

Vennligst delta i byggingen av moskeen som vil bli et senter for vårt samfunn. Dette senteret vil være fremtiden for våre barn og vil støtte vår religion og kultur.
Den nye bygget skal bestå av
- Forsamlingslokale/moske med gode fasiliteter
- Konferanserom
- Klasserom for Quran undervisning og leksehjelp
- Kontor og administrasjon
- Ungdomsklubb / aktiviteter
- Kantine
- Bibliotek
- Vaskerom for avdøde
- Lokaler for nettverksbygging og sosialisering

Takk for deres støtte og bidrag. Må Allah (swt) belønne dere rikelig for deres innsats.
Med vennlig hilsen, Al-huda Islamisk Senter i Fredrikstad.