Prosjektbilde for Disgolfbane på Gamlestølen

Disgolfbane på Gamlestølen

Sponse et hull ved Gamlestølen discgolfbane

Gamlestølen Vel har satt i gang etablering av discgolfbane ved Gamlestølen.

I den forbindelse forsøker vi, Skåletjednet Vel, å bidra med sponsormidler som har til hensikt å del/helfinansiere et av banens hull. Dette skjer utelukkende via denne spleiskampanjen og går på utsiden av velforeningens arbeid.

Frisbeegolf er en av verdens raskest voksende sporter, og det er ikke tilfeldig. Det finnes over 7000 registrerte baner i verden, og mer enn 150 baner spredt rundt om i Norge. Antallet øker fra år til år. Selv om det ikke finnes nøyaktige tall på antall spillere i Norge, regner man med at det er mellom 20.000 og 25.000 som spiller hvert år. Det er lett å komme i gang med frisbeegolf og det passer for hele familien. Utstyret er billig og det er gratis å spille på alle banene i Norge. Man kan spille sammen med andre eller mot seg selv. Fremfor alt er det en utfordrende, morsom og sosial sport!

Frisbeegolfens prinsipper er enkle, man skal kaste en frisbee fra A til B og prøve å bruke så få kast som mulig. Det ligner mye på vanlig golf, men man bruker frisbee i stedet for ball, og kurver i stedet for hull. Etter første kast går man bort og kaster videre fra der frisbeen ligger, helt til frisbeen ligger i kurven. Man noterer antall kast og går videre til neste «hull». En bane består som oftest av 9 eller 18 hull.

Håper så mange som mulig ser nytten og gleden av å ha en bane i umiddelbar nærhet.

Disgolfbane på Gamlestølen

5 150 kroner innsamlet

12 givere
Avsluttet 18.07.2023
51% av 10 000 kr
Skåletjednet Velforening sitt profilbilde
Skåletjednet Velforening
Ikke-verifisert
Rune Bjerke står bak spleisen
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Line Ytterli
    Kjempebra tiltak
  2. 1 ga anonymt
  3. Bente
    Så flott. Dette blir gøy. Takk for innsats, engasjement og gjennomføringskraft👍
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Rune Bjerke er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×