Prosjektbilde for Støtt bygging av veldedig sykehus for barn i Egypt: Heddana ,New friends health Support

Støtt bygging av veldedig sykehus for barn i Egypt: Heddana ,New friends health Support

Bidra til kjellerbygget for sykehus til barn i Egypt

Bli med med å støtte bygging av veldedig sykehus i Egypt i et område der behovet for nyfødthelse er stort. Godt grunnarbeid er gjort .Med hjelp av ulike gaver er vi kommet et godt stykke, utgraving av tomt med fyllmasse og starten på fundament.  Forberedende møter er fjort,og ny organisasjon er opprettet i Norge. 

Vi trenger nå å få bygget kjelleren før byggetilatelsen går ut , og vi må betale for ny. Tips oss om dere vet om store sponsorer.

Denne karen på bilde Mahmoud Ahmed som har sagt fra seg sin deltidsjobb for å jobbe frivillig med sitt hjertebarnprosjekt fylte år 11.August, og vi trenger nå å samle inn penger til en stor bursdagsgave til Heddana: New friends health support, dette frivillige arbeidet som er i støpeskjeen. 

I Egypt er helsehjelpen til spebarn mangelfull og det er barn som dør pga at de ikke har penger til helsehjelp. Organisasjonen Heddana, som betyr kuvøsebarn har som formål å jobbe med mødrehelse, og i den hensikt styrke kapasiteten til lokale helseforetak. På denne måten ønsker vi å være et ideelt supplerende arbeid. Vi er koblet på flere fagfolk både i Luxor og Bergen og har flere som ønsker dette arbeidet opp og frem. 

Mahmoud har stått på og vært i utallige møter, og siden forrige år har tomt komt i havn, grunn og fyllmasse er gravd slik at kjelleren kan bygges, og lisens for byggingen av helseprosjektet er godkjent av lederen i byen:  Luxor i Egypt. Forberedende arbeid pågår for å få srarte på kjellerbygg og ingeniør som har lang erfaring med sykehusbygging er tatt ut som byggeleder.

Har du lyst til å gi en gave til arbeidet og samme tid kjøpe lodd? Vi håper alle støttespillere der ute; lagspillere, familie, kommende medlemmer venner og bekjente kan bidra med å kjøpe lodd til inntekt for det nye helseprosjektet. 

I stedet for loddsalg på butikken, kakesalg på døra eller en vaffel på loppemarkedet, bli gjerne med å  støtte denne digitale dugnaden, og del gjerne spleisen videre. Ditt bidrag vil være med å støtte arbeidet med å få opp et sterkt nødvendig helsetilbud til fødende kvinner i Egypt som ikke har penger til å betale for helsehjelp.

Det er enkle gevinster på loddene. Du kan vinne en fin matboks eller drikkeflaske. Premiene blir levert innen 3 uker etter at spleisen er avsluttet.

Håpet du har mulighet til å bidra da vi nå må få kjelleretasjen i stand. Hver krone teller og du kan være med å redde liv. 

Luxor ønsker den nye organisasjonen Heddana, ⁹velkommen men har ikke penger til sykehusbygg.  Vetekter logo og organisasjonsnummer er på plass samt regnskapsfører ressursgruppe og andre dyktige ressurspersoner. Søknadsprosess er i gang for å få eget kontonummer.

Vi trenger pengene nå for ikke å miste byggelesensen og måtte betale for ny. Pengene blir overført til prosjektet via Vik Maritim, som dere ser. 

Ha en fin dag! Og vær gjerne med å del videre. 

Støtt spleisen

Gi et valgfritt beløp

Gi det du vil
For deg som vil støtte med et valgfritt beløp

Kjøp lodd

Spleis sender alle produkter direkte hjem til deg. Forventet leveringstid er 5 - 12 dager.
Bilde av belønningen
Digitalt skrapelodd
50 kr
69 solgt
Vinnersjanse 1:50
Velg antall
4

Støtt bygging av veldedig sykehus for barn i Egypt: Heddana ,New friends health Support

18 900 kroner innsamlet

56 givere
Avsluttet 30.08.2023
9% av 200 000 kr
Heddana: New friends health support sitt profilbilde
Heddana: New friends health support
Verifisert
Ingrid Vik står bak spleisen
VIK MARITIM mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 6 ga anonymt
  2. Lill-Karin Wallem
    Lykke til!
  3. Katerina
    Heier på dere!
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Ingrid Vik er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×