Jeg er på tur til Ecuador 💛
Oi. Æh. Wow. Jeg drar fra det ene til det andre: fra Fosen-aksjonen og kampen om land og vann i Sápmi, til gjenforening med familien jeg ble stjålet fra. Begge sakene har til felles at statlige myndigheter stjeler fra urfolk.
Jeg trodde aldri jeg skulle få erfare å møte mora mi og slekta mi. Med Inga Márjá og Begard ved min side er jeg i skrivende stund nå på vei. Bildet er fra da vi var på Gardermoen tidligere i dag.
Det er bare snakk om timer nu før vi møter Rosa og ektemannen hennes. Jeg aner ikke hva jeg skal føle, si, eller noe som helst.
Jeg er beæra over å reise sammen med to av de mest fantastiske personene jeg vet om. Turen vil ikke vært mulig å gjennomføre uten samarbeidet med dem og støtta fra dere.
Ærlig, jeg lar dere som har støtta meg økonomisk være lufta under vingene mine - ei tillitserklæring om at jeg, æh, kan betale huslånet mitt når jeg er tilbake i Norge igjen. Legger til her at vippsnummeret mitt er 907 76 427, om dere kjenner noen som vil støtte innsamlinga, og ikke har Spleis.
På vegne av oss på tur — så, takk. Ord klarer ikke å fange alle nyansene av takknemlighet jeg føler. 💛

