Støtt Rødøy Lokalutvalg sin digitale bøsse til TV-aksjonen✨️
Gi et bidrag på den digitale TV-aksjonsbøssa! TV-aksjonen 2023 skal beskytte barn som er rammet av krig og konflikt. Sammen kan vi gi 100 000 barn mulighet til å leke, lære og leve i fred.
Heia alle sammen - Rødøy Lokalutvalg har laget en digital innsamlingsbøsse i forkant av årets TV-aksjon, som går til Redd Barna💖
Vi håpa alle vi kjenn, og enno litt fleir, ønska å gi et bidrag❣️"Bli med å la barn leve, leke og lære i fred"! Alle bidrag, store eller små settes STOR pris på 💖
Støtt støtt støtt - og tusen takk💖
Hva går pengene til?
Hvert sjette barn i verden vokser opp i krig og konflikt, og aldri har så mange barn vært på flukt som nå. Vi vil gjøre familiene, skolene og nærmiljøene tryggere for barn. Vi skal:
- Gjenforene barn og familier som har kommet bort fra hverandre.
- Hjelpe barn med å håndtere vonde opplevelser, gi helsehjelp og riktig ernæring.
- Sikre trygg vei til og fra skolen og trygge klasserom der barna kan lære.
- Tilby barn trygge områder i nærmiljøet der de kan leke og le. Pengene fra TV-aksjonen skal fordeles mellom prosjekter i Ukraina, Syria, Bangladesh, Sør-Sudan, DR Kongo og Norge.