Nitimen sin digitale bøsse til TV-aksjonen 2023
TV-aksjonen 2023 skal beskytte barn som er rammet av krig og konflikt. Sammen kan vi gi 100 000 barn mulighet til å leke, lære og leve i fred.
Hvor mye penger klarer Nitimens lyttere å skrape sammen til TV-aksjonen i løpet av to timer? Gi hva du vil, men hvis alle som hører på Nitimen bidrar med en liten slant, så bør det jo bli gode penger av det? Til en god sak.
Hva går pengene til?
Hvert sjette barn i verden vokser opp i krig og konflikt, og aldri har så mange barn vært på flukt som nå. Vi vil gjøre familiene, skolene og nærmiljøene tryggere for barn. Vi skal:
- Gjenforene barn og familier som har kommet bort fra hverandre.
- Hjelpe barn med å håndtere vonde opplevelser, gi helsehjelp og riktig ernæring.
- Sikre trygg vei til og fra skolen og trygge klasserom der barna kan lære.
- Tilby barn trygge områder i nærmiljøet der de kan leke og le. Pengene fra TV-aksjonen skal fordeles mellom prosjekter i Ukraina, Syria, Bangladesh, Sør-Sudan, DR Kongo og Norge.


