Hopp til hovedinnhold

Nyeste oppdatering

«Fra TV-aksjonen NRK Redd Barna 2023»

LinkedIn-samfunnets TV-aksjon 2023

Gi et bidrag på den digitale TV-aksjonsbøssa! TV-aksjonen 2023 skal beskytte barn som er rammet av krig og konflikt. Sammen kan vi gi 100 000 barn mulighet til å leke, lære og leve i fred.

LinkedIn er det fineste, varmeste og rauseste nettsamfunnet som finnes. Kraften i det norske LinkedIn-samfunnet har vist seg flere ganger de siste årene.

Her er trollene erstattet med heiarop og støtte. Her løftes viktige saker, debatter og historier som skaper en forskjell både i arbeidslivet og i verden.

Nå har jeg lyst til at det norske LinkedIn-samfunnet atter en gang skal gå sammen og vise samlet kraft: Til det gode for barn som vokser opp i krig og konflikt.

Gi et lite bidrag, og send den videre til ditt LinkedIn-nettverk. Sammen kan vi gjøre en forskjell som lar barn leve, leke og lære i fred! Hvert bidrag nytter! ❤️

Hva går pengene til?

Hvert sjette barn i verden vokser opp i krig og konflikt, og aldri har så mange barn vært på flukt som nå. Vi vil gjøre familiene, skolene og nærmiljøene tryggere for barn. Vi skal:

  • Gjenforene barn og familier som har kommet bort fra hverandre.
  • Hjelpe barn med å håndtere vonde opplevelser, gi helsehjelp og riktig ernæring.
  • Sikre trygg vei til og fra skolen og trygge klasserom der barna kan lære.
  • Tilby barn trygge områder i nærmiljøet der de kan leke og le. Pengene fra TV-aksjonen skal fordeles mellom prosjekter i Ukraina, Syria, Bangladesh, Sør-Sudan, DR Kongo og Norge.

Støtt spleisen

Gi et valgfritt beløp

Gi det du vil

For deg som vil støtte med et valgfritt beløp

Bidragseksempler

LÆRE

200 kroner gir sekk, bøker og skrivesaker til skoleelever.
200 kr
29 solgt

SMILE

500 kroner gir fire barn som har flyktet til Norge, muligheten til å gå på kino.
500 kr
2 solgt

LEVE

1000 kroner gir barn en fosterfamilie i en måned i Kongo eller Sør-Sudan.
1 000 kr
2 solgt

LEKE

10 000 kroner gir trygge rom for lek og utvikling for 25 barn.
10 000 kr

LinkedIn-samfunnets TV-aksjon 2023

37 200 kroner innsamlet

137 givere
Avsluttet 01.12.2023
106% av 35 000 kr
Ikke-verifisert
Fredrik Fornes
står bak spleisen
Avsluttet

Spleisens sponsorer

  • D
    Dusin AS9 000 kr

Siste aktivitet

  1. 2 ga anonymt
  2. Simen
    Flott initiativ! Sammen kan vi bidra med mye.
  3. Camilla Frydenbø
    Flott måte å bruke LinkedIn samfunnet på.

Hjelp Fredrik Fornes å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Fredrik Fornes er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×