Hopp til hovedinnhold
Prosjektbilde for Støtte til ALS-syke Jon Anders og familien hans🌸

Nyeste oppdatering

«"Tusen takk!" Fra Jon og Marianne🌸»

Støtte til ALS-syke Jon Anders og familien hans🌸

Alle penger som samles inn vil gå til Jon Anders og hans familie til varige minner, støtte til medisiner og ombygging, og å gjøre det videre løpet så godt, komfortabelt og avlastende som mulig,

I august 2022 fikk vi alle den forferdelige nyheten om at Jon Anders var blitt diagnosert med ALS (amyotrofisk lateral sklerose). Dette er en sjelden sykdom som rammer de motoriske nervecellene, og som medfører gradvis økende muskelsvinn og lammelser. Sykdommen angriper all frivillig muskulatur, etter hvert også respirasjonsevnen, og har en dødelig utgang.

Til tross for Jon Anders unge alder på 38 år ble denne grusomme uhelbredelige sykdommen påvist etter at han merket utfordringer med uttale av enkelte bokstaver. Det var likevel få som hadde innsett muligheten for en slik forklaring på problemene. Den perfekte lille familien på fire, med Jon Anders, kona Marianne og døtrene på 3 og og 5 år, var og er fortsatt i krise. De som hadde jobbet så hardt for endelig å kjøpe rekkehuset de ønsket deg. De skulle bare komme seg ordentlig i hus, også nyte livet videre som det kom.

Jon Anders og Marianne har etter diagnosen møtt hverdagen, og til tross for situasjonen har de begge jobbet 100% mesteparten av tiden, frem til nylig. Med småbarn kan nok mange kjenne seg igjen i en travel hverdag, uten å legge til belastningen en slik sykdom kommer med. Jon Anders kjenner endringene på kroppen, og må ta hensyn til disse, og Marianne må stå på ekstra. Nær familie og venner hjelper også til. Det sliter likevel på den lille familien i lengden, og vil bare bli verre.

Den tiden de har nå er sååå verdifull, nå mens Jon Anders enda klarer seg greit. Å sørge for at denne tiden blir den beste med varige minner, støtte til medisiner og ombygging, og å gjøre det videre løpet så godt, komfortabelt og avlastende som mulig, er det vi nå kan bidra til.

Del gjerne denne spleisen med familie, venner og øvrig nettverk.

Mer informasjon om ALS finnes på denne lenken:
https://www.helsenorge.no/sykdom/skader-og-sykdommer-i-hjernen/als/.

Tusen takk!❤️

Støtte til ALS-syke Jon Anders og familien hans🌸

161 646 kroner innsamlet

332 givere
Avsluttet 10.02.2024
80% av 200 000 kr
Verifisert
Maria Czeremuga Bredal
står bak spleisen
Verifisert
Marianne Dahl Østerud mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 5 ga anonymt
  2. Silje
  3. 1 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Maria Czeremuga Bredal er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår?

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×