Hjelp en som lever ut drømmen sin til å få nye forbruks-batterier til båten hans - bli med og seil
Sigurd Monssen turte å satse alt på et kort da han for 1,5 år siden solgte unna det han kunne for så å reise til middelhavet og kjøpe seg en seilbåt, for å gjennomføre en drøm han har hatt hele livet. Sigurd dro så nedover til Middelhavet, kjøpte seg en seilbåt som het "Sigrid"og flyttet inn i denne. Han bodde i denne en stund og var storfornøyd, men fant raskt ut at han gjerne skulle hatt litt mer plass - så da skrapte han sammen alt han kunne og kjøpte "Mitjana", en 36 fots Bavaria.
Sigurd er en standhaftig mann som ikke liker å få hjelp, han er en som er vant med å gi hjelp. Nå er forbruksbatteriene på båten klar for å bli skiftet, men dette koster veldig mye, så om folk har mulighet til å bidra med litt så vil dette bli satt veldig stor pris på. Der han er med seilbåten nå så koster ting veldig mye og for han som er uføretrygtet blir slike kostnader helt umulige å få til med lav kronekurs og generelt lite å rutte med i utgangspunktet.
Om noen skulle ønske det vil Sigurd stille opp med tilbud om seiltur om du vil reise ned til Menorca og nyte litt andre tilværelser enn Norge.
Sigurd da vil han gjerne gi litt tilbake ved å ta dere med ut på tur.
Så kanskje du har litt å bidra med, slik at batteriene kan bli byttet?
Båten er en Bavaria 36, 2004 modell, med 3 lugarer og alle fasiliteter som trengs for å få seg en fin tur, godt utstyrt og med en skipper som alltid er like blid.
Alle monner drar 🙏
På forhånd takk for hjelpen.
Dere som har lyst kan også følge Sigurd på hans Facebook side her:
https://www.facebook.com/groups/5001119916650545/media
