Et ønske om støtte til Torstein og Oskar Bergheim, som brått mistet kone og mor, gravid i 8 mnd.

Natt til søndag 10.12 ble livet brått snudd på hodet i løpet av få timer for familien Bergheim på Dovreskogen. Kone og mamma Tais De Sa, gravid i åttende måned, ble i all hast fløyet til sykehus med luftambulanse. Dessverre sto ikke livet til å redde for hverken mor eller datter Olivia. Igjen sitter ektemann Torstein og sønn Oskar på snart to år.

Tais ble brått revet bort, de som snart skulle bli 4, ble brått 2. Det er en fullstendig uvirkelig situasjon den lille familien har havnet i. Et helt bygdesamfunn er i sjokk.

Torstein og Tais møttes i 2019 og det var kjærlighet ved første blikk. Det tok ikke lang tid før både giftemål og Oskar kom til verden. Tais kom fra Rio De Janeiro i Brasil, og har en stor familie der nede, som også mistet noe av det kjæreste de har i livet. Det er svært utfordrende økonomisk å kunne gi alle muligheten til å komme til Norge for å ta farvel. Både med tanke på reise og opphold.

Venner og familie oppretter denne spleisen i håp om å kunne hjelpe flest mulig til å kunne ta det siste farvel, samt ekstra midler til Torstein og Oskar i den utfordrende tiden som kommer når hverdagen vender tilbake.
Vi setter stor pris på og takker for all støtte, hjelp og omtanke.