Hjelp oss for selvhjelp til svært fattige i Gambia Manjei Kunda. Mat/medisiner, skolegang og arbeide
Dette arbeidet er startet av Sonja Eide for noen år tilbake. Hun møtte den svært så fattige lokalbefolkningen. Sonja jobbet gratis på skolen mens hun var der. Skrev ned hva de manglet, snakket med lærere, foreldre og andre. Hun noterte hva de trengte umiddelbart. I Norge opprettet hun en FBgruppe for å samle inn penger til konkrete behov for hjelp; f eks mat, bleier, medisiner, skolesaker.
Målet er å gi hjelp til selvhjelp.
Nå ble venninner, inkl meg enige om å lage en Spleis. Og du er velkommen til å gi. Alt teller - lite eller stort. Alt går uavkortet til Gambia, Manjei Kunda, utenom netto kostnader knyttet til reise/flybillettet 1 g/år.
Allerede fått flere givere. Tusen takk på vegne av befolkningen i lokalmiljøet i Gambia. Og all hjelp/arbeid som gjøres er ulønnet i Norge eller Gambia.Vi hjelper for at alle barn og voksne skal ha mat og drikke, medisiner, husly, klær, skolegang, skolemateriell/uniform ol.
Målet er at de skal bli hjulpet til å bli selvhjulpen, ved bla skolegang og at familiene får hjelp til selvhjelp for å starte egen bedrift eller arbeid/opplæring i bedrifter. Vi prøver bla å kjøpe utstyr lokalt.
En av gladhistoriene er bla en svært fattig dame med små barn som fikk kjøpe seg symaskin og tjener nå egne penger.
Vi blir svært glade for ditt bidrag - da når vi flere. Tusen takk for all hjelp så langt! <3