La oss redde liv - førstehjelpsutstyr for Ukraina!
Ukraina får mye hjelp fra mange land, men det er fortsatt mangel på helt elementære ting som f.eks. førstehjelpsutstyr og ditt bidrag kan gjøre mye for å redde liv. Et med-kit inneholder livreddende utstyr som bandasjer, sårstell materiell, tourniqueter og andre medikamenter.
Førstehjelpsutstyret blir kjøpt og distribuert via frivillige i Ukraina; Kateryna Shyshka har arbeidet med innkjøp av førstehjelpsutstyret i snart 2 år og hennes engasjement har reddet mange liv. Hun mistet selv broren i krigen, her kan du se hennes FB side
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002744622215
Ukrainsk Forening i Rogaland står for innsamlingen og har organisert flere hjelpeprosjekter rettet mot Ukraina i 2022-2023: innsamling av strømaggregater, varme klær, samt støtte til de mest sårbare - interne flyktninger og foreldreløse barn. I desember 2023 ble det organisert Spleis for å samle inn donasjoner for førstehjelpsutstyr, se lenke for flere detaljer:
https://www.spleis.no/project/353522
Det vil bli gitt en oppdatering når innkjøpet av førstehjelpsutstyr er utført.
Vårt største ønske er å se Ukraina fritt og velstående og vi bistår derfor med det vi kan! Vi er derfor uendelig takknemlige for alle donasjoner og støtte. Det er også veldig viktig for oss om dere kan hjelpe med å spre budskapet om denne spleisen, del gjerne i sosiale media - det vil være til stor hjelp.
Tusen hjertelig takk!