Støtt IkamvaYouth: Hjelp barn ut av ekstrem fattigdom ved hjelp av utdanning
Sør-Afrika er et land som enda er sterkt preget etter Apartheid-regimets raseskille. Ifølge UNICEF lever omtrent 63% av barn i Sør-Afrika i fattigdom. Dette utgjør cirka 12 millioner barn i alderen 0-17 år som vokser opp i hjem hvor de grunnleggende behovene deres ikke blir dekket. Majoriteten av de som vokser opp i fattigdom tilhører de marginaliserte gruppene som ble mest rammet av Apartheid. Omtrent 50% av elever fra fattige områder dropper ut av skolen.
IkamvaYouth er en non-profit organisasjon som jobber med å hjelpe unge til å dra seg selv ut av ekstrem fattigdom gjennom å sikre unge en utdanning og muligheter for en god fremtid.
Jeg (Dina), Amanda, og Ida er tre norske studenter som skal jobbe som praktikanter i IkamvaYouth denne sommeren. Vi ønsker å hjelp med å spre bevissthet rundt de ekstreme forskjellene i Sør-Afrika.
I år fyller IkamvaYouth 21 år og har dermed satt et mål om å hjelpe 21 000 elever til å fullføre videregående gjennom hele Sør-Afrika.
Vi håper dere vil være med å bidra til spleisen og støtte IkamvaYouth i deres viktige arbeid med å hjelpe unge til å sikre en fremtid ut av ekstrem fattigdom.
Les mer om IkamvaYouth her: https://ikamvayouth.org/about/