Prosjektbilde for Hjelp oss å redde Zulu

Hjelp oss å redde Zulu

Alle pengene som kommer inn går til å dekke utgifter til Zulus behandling.

Zulu er en 4 år gammel blandingshund av typen Belgisk Malinois og Mastinn.

Tirsdag kveld 20/8 begynte Zulu plutselig å blø kraftig fra nese og munn, vi fikk akutt time hos vætrinæren . Der ble det tatt blodprøver og røntgen for å sjekke ut indre blødninger. Ingen blødninger, men prøvene viste positivt på hjerteorm og leishmaniose. Hun var sjekket for dette for 1 år siden , var da negativ og fikk vaksiner.

Leihmaniose smitter via blodsugende sandmygg og kan føre til lever og nyreskader. Zulus lever og nyrer er heldigvis fine!

Hjerteorm blir overført via smittebærende mygg som deponerer mikroparasitter i hudvevet til hovedverten, for så å gå inn i blodbanen . Når parasittene har utviklet seg til små ormer , tar de bolig i høyre hjertekammer og utvikler seg til voksne ormer, disse kan bli 20-30 cm lange.

Zulu har nå opphold seg på dyrehospitalet i 10 dager, der hun har fått behandling for begge disse sykdommene. 

Tirsdag 28/8 ble Zulu sendt til spesialist i Elche , pga hun fortsatt blør. Han er spesialist på hjerteorm og leishmaniose. Zulu har heldigvis ikke utviklet orm i hjerte enda , og hjerte er enn så lenge friskt , men hun har mye parasitter i blodet. Zulu har fått blodoverføring pga økende blødninger. Hun må bli værende på klinikken til videre observersjon og behandling.

Leishmaniose kan hunder leve med , men må ha daglig medisiner resten av livet.                                  Hjerteorm kan og må man bli kvitt. Behandlingen er kostbar og tar tid, da det er farlig å drepe all orm samtidig.

Eierene av Zulu har siden 2006 reddet og ivaretatt over 25 hunder i Spania. Dette har de alltid betalt selv fra egne midler. De har i all tid de har bodd her også jobbet frivillig med å hjelpe hos andre som driver med rescue av dyr.

Denne gangen er det de som trenger hjelp. Hjelp til å redde Zulu.

Zulu er et fantastisk og kjærlig familiemedlem . Elsker alle store som små , 2 og 4-beinte

Kostnadene nærmer seg nå fort 45 000,- nkr.                        Så om noen har litt å avse og vil bidra til behandlingen av Zulu , vil alt hjelpe og alt blir mottatt med kjærlighet ❤️

Hjelp oss å redde Zulu

4 750 kroner innsamlet

13 givere
Avsluttet 13.09.2024
13% av 35 000 kr
Ikke-verifisert
Nina Edøy
står bak spleisen
Jan Ove Edøy sitt profilbilde
Verifisert
Jan Ove Edøy mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 2 ga anonymt
  2. Kathe Thomsen
    ❤️
  3. Roar
    Lykke til, håper det går bra
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Nina Edøy er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×