Vi støtter Kim Roger på veien til sjakk-NM 2025 i Eliteklassen
Kim Roger vant årets kandidatklasse i NM og får dermed mulighet til å delta i Eliteklassen i neste års Landsturnering. Dette er stort for Nittedal, det er over 25 år siden vi har hatt en spiller i Norgeseliten i sjakk!
Kim Roger er oppvokst i Nittedal, bor i Hakadal og begynte å spille i Nittedal Sjakklubb når han var 12 år. Han fikk raskt gode resultater og viste et godt sjakktalent. Nå er han ferdig på videregående hvor han gikk sjakklinja på NTG, og planlegger å jobbe ett år før videre studier.
Nittedal Sjakklubb er en liten sjakklubb og vi har ikke midler til å støtte talenter og spillere som ønsker å satse. Deltagelse på turneringer innebærer som regel kostnader knyttet til kost og losji i tillegg til startavgift, og på turneringer som går over en uke vil dette fort bli over kr 10 000 pr turnering. Vi ønsker med denne spleisen å støtte Kim Rogers deltagelse på turneringer frem mot NM 2025.
Kim Roger spiller for sjakklubben Vålerenga nå, men dette er først og fremst for å ha muligheten til å spille seriesjakk i eliteklassen. Han vil bytte klubb til Nittedal før NM, og det er en forutsetning for denne spleisen at han representerer Nittedal i sjakk-NM.

