Prosjektbilde for Rent og helt sengetøy.  En verdighet ikke alle har råd til.

Rent og helt sengetøy. En verdighet ikke alle har råd til.

Alle pengene som samles inn, går til å kjøpe sengetøy til våre søkere.

Følelsen av å kunne legge seg i nyvasket sengetøy er noe veldig mange setter stor pris på.
Mange tar nok for gitt å kunne ha råd til å kjøpe nye laken når de gamle blir utvasket, slitte og hullete. Det samme når dynetrekkene falmer og blir slitte. Glidelåsen ryker, knappene løsner og forsvinner. Da kjøper man nytt, om man har penger til det.
Uavhengig av hvor "billig" et sengesett eller laken er, så må mange dessverre velge mellom dette og f.eks mat til seg og evnt en familie. 3-4 nye sengesett og laken koster gjerne over 1500kr, om man kjøper noe rimelig utenom salg. De billigste sengesettene og laken er veldig tynne og holder ikke nevneverdig lenge.
Puter bør iflg Norges Astma-og Allergiforbund byttes etter 2 år, da støv og støvmidd trenger inni puten og kan føre til allergi eller astmaplager.
Har man kun 1 dyne, bør denne byttes etter 3-4 år.
Skal man ha en grei helårsdyne, koster det litt. For en familie på f.eks 4, betyr dette et realt innhugg i økonomien når man knapt har penger til mat.

Det skjærer i hjertet når medmennesker forteller om det ene, hullete lakenet de har. Revner i utslitte dynetrekk. 

Dyner og puter som går i arv med andres svette og sengemidd. 

Barn og voksne som sover uten laken og dynetrekk fordi pengene må gå til regninger og mat, og det rett og slett ikke er penger igjen til f.eks sengetøy.

Opplandshjelpen ønsker å bidra til at så mange som mulig av våre søkere skal ha sengetøy som bidrar til verdige forhold på soverommet, og håper at så mange som mulig av dere hverdagsengler der ute kan bidra ved bidrag eller delinger av spleisen. 

Alle monner drar. ❤️

Rent og helt sengetøy. En verdighet ikke alle har råd til.

13 100 kroner innsamlet

46 givere
Avsluttet 31.10.2024
65% av 20 000 kr
OPPLANDSHJELPEN mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Sabine Nyholt
    Jeg har solgt sokker og gir summen til denne spleisen.
  2. 2 ga anonymt
  3. Hans Ari Varsi
    ❤️
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
OPPLANDSHJELPEN er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×