Prosjektbilde for Alene i verden når familien dør

Alene i verden når familien dør

Ved din hjelp og ved å se at det finnes fremdels gode mennesker der ute, som bryr seg om andres ved å vel. Blir løftet å kjempe videre og ikke gi opp! Drømmen er og kunne hjelpe andre som har det vanskelig, ved å motivere å støtte.

Rett på sak, min kjære mor dør foran meg, Jeg dør på innsiden. Min far dør like etter. Utrolig vondt å miste sine foreldre i en relativ ung alder. Jeg er nå 42 år. 

Har ikke tid til å sørge, stresser på videre, dette ender med et hjerneslag og dager senere en knust milt. 

Min bestemor på 82 bor hjemme hos meg, ønsket så veldig gjerne og hjelpe henne, sørge for at tiden hun har igjen blir letter for henne. "Blood er tykkere en vann" Jeg har ikke hjerte til å sende henne på et gamlehjem.

Jeg overlevde dette hjerneslaget, men står i en voldsom kamp mot NAV som gjorde hele situasjonen mye, mye verre. Jeg vet at det er MANGE som må kjempe å sloss i flere år før NAV gir den hjelpen som er nødvendig. 

Jeg satt "livet" mitt på vent de siste 15 årene.  

Nå har jeg tatt meg av bestemor i over 15 år, selv la jeg bort mitt eget liv. Mens de jeg en gang kjente, levde livet, fikk gode jobber, fant kjærligheten og har nå til og med sin egen familie. 

Jeg er fremdeles på akuratt samme sted i livet, og har ikke kommet noen vei. Jeg Sliter med sterke kroniske smerter daglig. Og jeg har kompleks depresjon, anhedonia.  

Lite hjelp fra helsesektor, ble satt på anti-depressiva og sterke smertestillende. Begge blir man avhengig av. 

Unnskyld at jeg tar av din tid, jeg vet ikke engang om dette kan hjelpe. 

Jeg er en svak mann som må be om hjelp. Det eneste jeg ønsker er å kunne sitte med huset fremtil min bestemor drar på sin siste reise.

Mange mange tusen takk for at du valgte å lytte.

Og tusen hjertelig takk til de edelmodige og sjenerøse sjelene der ute.  

Mvh Bjørn Tore

Støtt spleisen

Gi et valgfritt beløp

Gi det du vil
For deg som vil støtte med et valgfritt beløp

Kjøp belønninger

Innsamler har ansvar for distribusjon av belønninger
Bilde av belønningen
Helt nytt og uåpnet Moza Truck Steering Wheel
2 500 kr
Endelig et ekte Truck wheel til spill som ETS2 & ATS + Mye mer
Velg antall
1

Alene i verden når familien dør

1 150 kroner innsamlet

2 givere
Avsluttet 17.09.2024
23% av 5 000 kr
Bjørn Tore Ellertsen sitt profilbilde
Verifisert
Bjørn Tore Ellertsen mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Anne
    Lykke til ❤️
  2. Alex
    Hope it helps a little bit
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Bjørn Tore Ellertsen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×