Treningsapparater til CatoSenteret.
CatoSenterets Venneforening er en organisasjon som samler inn midler til aktiviteter og treningsutstyr til Catosenteret.
Stiftelsen CatoSenteret er en privat ideell stiftelse som tilbyr spesialisthelsetjenester innen medisinsk rehabilitering.
Catosenteret er magisk sted der barn, unge og voksne med forskjellige utfordringer etter sykdom og skade kan finne tilbake til livet.
Trening er en viktig del av oppholdet å nå er det svært nødvendig med en ny tredemølle. To av tre møller er ute av drift så dette haster!
CatoSenteret trenger din hjelp!
CatoSenteret har nylig fått to nye tredemøller takket være en denne Spleis-kampanje, men det er fortsatt flere viktige apparater som mangler. Derfor fortsetter vi denne Spleisen!
To av de mest nødvendige er en NuStep og en Viva sykkel. CatoSenteret har én NuStep fra før, men den er ofte opptatt, og det er stor etterspørsel etter denne. NuStep tilbyr trygg og effektiv trening av hele kroppen for personer med ulike behov, og passer perfekt for slagpasienter, MS-pasienter, kneopererte, ryggmargskadde og mange flere.
Viva sykkelen, et motorisert aktivitetshjelpemiddel, har også vært savnet på CatoSenteret. Den tidligere Viva sykkelen streiket og trenger erstatning. Viva sykkel er ideell for rehabilitering med milde, men effektive treningsmuligheter. Den har separat trening for armer og bein, passer perfekt for rullestolbrukere.
Dette er ett apparat blir mye brukt for brukere som er nyskadet, som eventuelt har lammelser i armer eller ben. En stort savn på CatoSenteret nå.
CatoSenteret trenger din støtte for å kunne skaffe disse viktige apparatene og gi enda bedre rehabiliteringsmuligheter til pasienter. Ved å bidra kan du hjelpe folk med å komme tilbake til et aktivt og funksjonsdyktig liv.
Til alle dere som har gitt ett bidrag til denne Spleisen, tusen hjertelig takk!! Vi er svært takknemlige for hver eneste krone som kommer inn!!