Prosjektbilde for Bygge nærmiljøpark på Møvik og Skoge

Oppdateringer

  1. HURRA HURRA

    21. mars 2025 18:45

    Følger opp siste oppdatering, siden vi i dag fikk muntlig beskjed at all innsendt dokumentasjon til nærmiljøparken er godkjent av fylkeskommunen.

    Det er en stor milepæl, men vi mangler fortsatt 300.000 NOK for at parken blir komplett.

    Vi vil da med overveiende stor sannsynlighet få spillemidler til Annleggsnr 82601 (multisportbane, ballfangernett, lysanlegg) og 82604 (sykkelbane) - men grunnet manglende egenkapital innvilges ikke støtte til anleggsnr 82602 (treningspark) i denne omgang. Vi vil fortsatt søke midler fra fond, legat og stiftelser, så vi skal nok komme i mål, men kanskje vi må vente med treningsparken til neste år.

    SÅ; klarer vi å få inn 300.000 kr til før påske - se Splies - vil vi også ha nok egenkapital til treningsparken, så alle bidrag er velkommen; lån, støtte og gaver ;o)

    Gleder meg stort over at barn, unge og familier på nytt kan leke og ha det fint sammen i nærmiljøet ;o)

    Alt godt 
    Per K

  2. VIKTIG OPPDATERING

    17. mars 2025 14:46

    Fylkeskommunen behandler nå søknaden vår - og dersom vi i denne runden skal få full uttelling - og få 1 million - trenger vi å samle inn totalt 800.000 kr.

    Nærmiljøparken koster 1,8 million - og det lagt ned arbeidsinnsats og gitt varer og tjenester for 1 million nå. En fantastisk oppnåelse!!!!

    SÅ; vi har nå 360.000 på konto og splies på ca 80.000 (pr 17 mars 2025) = 440.000 kr

    Det betyr at vi må samle inn på splies: 800.000 - 360.000 = 440.000 som settes som SPLEIS mål!!!! 

    Spre ordet og snakk med alle du kjenner - klarer vi dette innen utgangen av mars, vil vi kunne bygge en komplett nærmiljøpark på Møvik / Skoge i 2025. 

    Med 440.000 i egenkapital får vi uansett noe støtte - og vi bygger da  multisportbane i 2025 og kanskje litt til, så det er uansett fantastisk ;o) 

     

  3. Takk for at dere støtter - Velforeningen står nå som prioritet 1, 2 og 3 for tildeling av spillemidler av Øygarden kommune ;o)

    10. november 2024 11:35

    Velforeningen står nå som prioritet 1, 2 og 3 for tildeling av spillemidler - saken vil behandles av Øygarden kommune før oversendelse Vestland fylkeskommune.

    Vi vi da få tildelt tilsammen 1.024.000 kr.

    Da blir det bygging snart ;o)

    Vi trenger fortsatt endel, så spliesen er fortsatt åpen.

    https://innsyn.onacos.no/oygarden/mote/wfdocument.ashx?journalpostid=2022374477&dokid=2462154&versjon=11&variant=A

Bygge nærmiljøpark på Møvik og Skoge

101 750 kroner innsamlet

154 givere
Avsluttet 12.04.2025
23% av 440 000 kr
Velforeningen Møvik og Skoge Nærmiljøpark
Verifisert
PER KRISTIAN KNUTSEN står bak spleisen
Avsluttet

Spleisens sponsorer

CCB Subsea20 000 kr

Siste aktivitet

  1. Lars Å. Tangen
    Bra tiltak 👍
  2. Piddi
  3. CCB Subsea
    Flott initiativ for nærmiljøet! Lykke til med prosjektet!
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
PER KRISTIAN KNUTSEN er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×