Hjelp oss redde Vinger kirkes salmebøker!
Vinger kirke har siden 1697 vært et samlingspunkt i Øvrebyen i Kongsvinger for fellesskap, kultur, tro og tradisjon. Våre salmebøker har fulgt oss gjennom høytider, gudstjenester, og store øyeblikk i drøye 10 år. Nå trenger de sårt en oppgradering for å kunne fortsette sin tjeneste i enda flere år fremover.
Vi ønsker å restaurere flere salmebøker slik at de vil være mer slitesterke enn om vi kjøper tilsvarende antall nye bøker fra Eide forlag. Restaureringen vil gi nytt liv for bøkene, samtidig som vi sikrer holdbare salmebøker som kan brukes i generasjoner fremover - til fest så vel som avskjed.
Vi inviterer deg til å bidra, uansett størrelse på beløpet – alle bidrag teller og er med på å bevare et viktig stykke av vår kirkehistorie og felles salmeskatt.

- Slik vil salmebøkene se ut etter restaureringen.

Din støtte vil gjøre en stor forskjell. Tusen takk for at du hjelper oss med å bevare kirkens salmebøker.
Med vennlig hilsen,
Yrjan Mirzai Sunde
Sokneprest, Vinger sokn