Vil du hjelpe med og hjelpe mannen som hjelper alle andre ?
Vil dere hjelpe meg og hjelpe mannen som hjelper absolutt ALLE andre til enhver tid ?. En mann som står på og aldri sier nei til andre selv om det går utover helsa hans.
Min beste kompis Kjell kaarstein driver et lite verksted i Treungen som heter Kaarstein motorservice. Uansett om det er sveising, lakkering, mekaniske ting. Uansett om det er biler, bobiler, båter, båthengere. Eller noe som må fikses Uansett hva det er så klarer Kjell og fikse det. Jeg har kjent han nå i 13 år og har enda tilgode og se at det er noe han ikke klarer og fikse.
Så lenge jeg har kjent Kjell har han aldri sagt nei til å hjelpe noen. Han har fikset ting andre sa ikke gikk allikevel fått det til og spart folk, inkl meg for masse penger. Låne verktøy? null stress. Låne bil? Null stress.
Låne verkstedet og utstyr for å fikse ting selv null stress.
Nå er mannen så sliten at de siste hendelsene er jeg redd gjør at det går galt snart. Har personlig sett ham svime av flere ganger.
Men han gir seg jo aldri.
Litt vann i trynet og litt næring så er det samme tempoet igjen... Han er for sta og dum snill til at det er bra for helsa hans. Etter at han kom seg på beina etter blærekreft i April har han som dere alle vet både mangler et bein og har en skadeliste langt som et vondt år jobbet nærmere 1900 timer!
Han stod foran et konkurs varsel pga langt sykeleie men som han sa til meg ville han ikke skuffe de som hjalp ham med kr på vipps for 4 år siden.
Så han solgte ene bilen sin og litt greier. Tok en råsjans på at det var riktig tidspunkt å satse på bobilservice. Brukte pengene på en palle med servicedeler deler til bobiler og la ut annonser her og det. Dette gikk over all forventning og han fikk ordnet med huseiere, slettet konkursvarsel og sparte opp kr til å utvidde og tilpasse verkstedet handikappet sitt bedre. Slik at han kan jobbe smartere og ikke hardere fremovet.
Så skjer det verste tenkelige. Gulvet sviktet under den nye bukken med over 3 tonn på. Heldigvis stod han ikke under når det skjedde.
Men han satset jo alt han hadde og litt til. Har allerede skaffet seg betong osv til nytt gulv, men nå må han jo stoppe driften sikkert en mnd for å stole på av nye sålen er gjennomherdet.
Kjenner jeg han rett står vel tullingen med slegga og hugger ut resten av hullet som skal fylles med ny betong for hånd.
Men å gjøre alt dette samtidig som han skal jobbe inn husleie og strøm går jo ikke for en mann alene.
Pengene går til å dekke løpende utgifter så Kjell kan "kjøpe seg mer tid" til fokuserere på å fikse verkstedet fortest mulig slik at han står på egne ben igjen. Skal han jobbe fult og fikse dette alene tror jeg at han går på en kraftig smell og mister kanskje verkstedet sitt og kanskje enda verre, vi mister Kjell.
Folk som evt måtte ønske vil få kopi av kvitteringer.