Prosjektbilde for Nei til lisensjakt på ulv - støtt Aktivt Rovdyrvern i felt

Nyeste oppdatering

«Lisensjakta er i gang»

Nei til lisensjakt på ulv - støtt Aktivt Rovdyrvern i felt

Alle innsamlede midler går direkte til ARVs arbeid i skogen: leie av hytter, oppvarming, og transportkostnader. Hvis vi når innsamlingsmålet på 80 000 kroner, kan vi også dekke drivstoffutgifter og annet nødvendig feltutstyr

Aktivt Rovdyrvern (ARV) er en forening som jobber for bevaring av de store rovdyra i Norge. Foreningen vil være til stede under lisensjakta i 2024/2025 for å observere, dokumentere og vise motstand mot statens naturfiendtlige rovdyrpolitikk. For å klare dette, trenger vi all støtte vi kan få. 

NÆR HALVPARTEN AV ALLE ULVER I NORGE KAN SKYTES UNDER JAKTA

Rovviltnemndene på Østlandet har vedtatt lisensfelling av de to ulveflokkene i Boksjø-reviret og Ulvåa-reviret innenfor ulvesonen i 2025. I tillegg vil nemdene skyte ulv i Fjornshöjden-reviret som kan være de samme som overlevde lisensjakta i januar 2024. Totalt foreslår rovviltnemdene å ta livet av 39 av de 78-80 ulvene som har helt eller delvis opphold i Norge - både innenfor og utenfor ulvesonen. 

Rovviltnemdenes beslutning om jakt i 2025 er en trussel mot ulven og den ville naturen i Norge.

ARV ER ALLEREDE I SKOGEN

ARV kjemper mot naturfiendtlig rovdyrpolitikk. Vi er til stede i ulverevirene, protester, klager på alle skadefellingstillatelser, og jobber politisk og aktivistisk for bedre vilkårene for de store rovdyrene. Nå rykker vi ut i felt igjen, klare til å overvåke jaktområdene og rapportere uregelmessigheter under lisensjakta i ulvesonen. Vi er til stede for å hindre ulovligheter, dokumentere det som skjer, og bidra til å beskytte den sterkt truede ulvestammen.

VI TRENGER DIN STØTTE FOR Å FORTSETTE KAMPEN!

Alle innsamlede midler går direkte til ARVs arbeid i skogen: leie av hytter, oppvarming, og transportkostnader. Hvis vi når innsamlingsmålet på 80 000 kroner, kan vi også dekke drivstoffutgifter og annet nødvendig feltutstyr, slik at flere av våre frivillige kan delta gjennom hele jakta. Ulvene trenger oss – og vi trenger din støtte!

DET ER KRISE FOR NATUREN I NORGE!

Ulven er en nøkkelart i økosystemet og er under sterkt press som følge av sterkt jaktpress. Den norske ulvebestanden ligger nå på et absolutt minimumsnivå. Vi kan ikke godta en politikk som truer med å utslette disse dyrene som spiller en avgjørende rolle for å opprettholde balansen i naturen. Ulven hører hjemme i norsk natur.

Takk for at du bryr deg om våre rovdyr og hjelper oss med å gjøre en forskjell. Sammen kan vi jobbe for å sikre at ulvene får en rettferdig sjanse!

Aktivt Rovdyrvern (ARV)

Nei til lisensjakt på ulv - støtt Aktivt Rovdyrvern i felt

45 700 kroner innsamlet

105 givere
Avsluttet 31.01.2025
57% av 80 000 kr
AKTIVT ROVDYRVERN mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Mette Eng
    Leve ulvene våre 💚
  3. 3 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
AKTIVT ROVDYRVERN er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×