Bli med og gjør julen litt lysere for de som trenger det mest!
Julen skal være en tid for glede og fellesskap, men dessverre er det mange som står i en situasjon hvor økonomien ikke strekker til. Hos Nødhjelpa opplever vi en økning i antall forespørsler om mathjelp, og vi ønsker å kunne gi noe tilbake til de som trenger det aller mest i denne høytiden.
Vi har satt oss som mål å lage julematkasser som kan hjelpe familier og enslige med å feire julen på en verdig og fin måte. Matkassene vil inneholde alt som trengs for et godt julemåltid – og kanskje litt ekstra for å skape den gode julestemningen.
Men vi klarer ikke dette alene. For å få til dette viktige arbeidet trenger vi din hjelp! Vi har opprettet en spleis hvor du kan bidra økonomisk. Alle midlene vi mottar vil gå direkte til å kjøpe inn mat og andre nødvendige ting til matkassene.
Har du noe mat eller varer som kan legges i kassene, er vi også takknemlige for slike donasjoner. Alt hjelper!
Vi vet at julen er en travel tid for mange, men sammen kan vi gjøre en stor forskjell. Ingen kan gjøre alt, men alle kan gjøre noe.
Hvordan kan du hjelpe?
- Doner til vår spleis – hver eneste krone teller!
- Bidra med matvarer eller andre ting som kan legges i matkassene.
- Del dette med venner og familie for å spre budskapet.
Tusen takk for at du hjelper oss med å gi en bedre jul til de som trenger det aller mest. Sammen kan vi skape håp og glede i en vanskelig tid.