Eventyrlig oppussing kommer til Sykepleierhytten Odden og vi trenger hjelp!
Hjelp oss å komme i havn med egenandelen vår for oppussingen!
I fjor la vi ut en Spleis fordi sykepleierhytten sårt trenger vedlikehold og oppussing. Vi kjøpte nye madrasser og sengetøy til sengene, og planla noe mer vedlikeholdsarbeid. Så fikk vi en henvendelse fra tv-produksjonen til programmet «Eventyrlig oppussing». De hadde sett spleisen vår og ville komme på befaring i august 2024. Wow…! Vi ble «starstruck» av å møte de. Deltakelse i programmet medfører en egenandel og krever egeninnsats med en del dugnadsarbeid. Men dette MÅTTE vi bare si ja til! Vi har søkt om midler flere steder. Fått noen avslag og noen som har støttet oss. Og firma som bidrar med sponsing. Mange har sagt at de skal stille opp på dugnad. Vel - nå trenger vi deres innsats!
I facebookgruppen «Sykepleierhytten Odden» holder vi dere oppdatert om dugnader og hjelp vi kommer til å trenge før, under og etter oppussingen. For nå trenger vi all hjelp vi kan få!
Sykepleierhytten Odden er en hytte bygget i 1916. Oppover årene har det blitt gjort forskjellige små oppgraderinger og endringer på hytten sitt fyringsanlegg. Det er lagt opp til både vedfyring og oljefyring. I desember 2024 hadde Bergen Brannvesen tilsyn av anlegget. Ved tilsyn av skorsteinen så ble det klart at det må settes inn nytt piperør. Dette må vi påkoste selv.
Vi trenger økonomisk støtte til dette, alle bidrag hjelper!
Sykepleierhytten er et sted for rekreasjon og hvile for slitne sykepleiere. Den ble gitt som gave til sykesøstrene på Haukeland i 1916 av Direktør Fasmer på Alvøen Papirfabrikk.
