Oppdatering fra Smiles for Speech-forberedelsene
Søndag 27. april hadde vi vårt tredje digitale møte med Smiles for Speech som del av forberedelsene til reisen til Ghana, som finner sted fra 26. juli til 5. august. Vi gikk gjennom organisasjonens frivillighåndbok og hadde en kort diskusjon om det vi hadde lest i forkant. Vi gjennomgikk også retningslinjene for fotografering og deling av bilder, samt ASHAs etiske retningslinjer.
I tillegg ble vi introdusert for Chris, en ghanesisk logoped som har vært tilknyttet Smiles for Speech i fire år. Allerede i sitt siste utdanningsår fikk han støtte fra organisasjonen til å få praktisk erfaring, noe som ga ham selvtilliten til å starte i yrket.
Smiles for Speech-teamet er nå i gang med å kartlegge kompetansen til alle frivillige. Deretter vil vi deles inn i prosjektgrupper basert på behovene i Ghana og hva vi hver for oss kan bidra med. Gruppene skal møtes digitalt før avreise for å bli kjent og forberede seg sammen.
Nylig delte Smiles for Speech bilder av det nye senteret som skal åpnes i Tamale i Ghana. Bygget skal nå pusses opp, og det samles inn donasjoner til oppussingsarbeidet. Utsiden ser allerede flott ut – det er innvendig rom som skal renoveres og klargjøres for å kunne ta imot barn og deres familier.
Status for innsamlingsarbeidet
Siden forrige oppdatering har det kommet inn noen få flere donasjoner til min reise. Så langt har jeg betalt:
- ✍🏻 5.824 NOK til Smiles for Speech
- ✈️ 14.382 NOK til KLM Airline
- 🏨 Overnatting totalt: 35.526 NOK. Første halvdel (17.763 NOK) er betalt, og resten forfaller innen 30. mai.
I tillegg kommer snart utgiftene til visum. Jeg har hittil samlet inn ca. 12.600 NOK gjennom ulike plattformer, men det er fortsatt en god vei å gå før alt er dekket. Jeg valgte nylig å avslutte betalt annonsering da det kun kostet penger uten å gi noen ekstra donasjoner.
Dersom du ønsker å støtte reisen videre, blir det satt stor pris på – hver krone hjelper!
Jeg gleder meg veldig til å bidra og lære, og takker for all støtte så langt.