Prosjektbilde for Team Lykke ønsker å gi tilbake til barneavdelingen på Kalnes !

Nyeste oppdatering

«Wow! 🥹🩷 Takk! »

Team Lykke ønsker å gi tilbake til barneavdelingen på Kalnes !

Alle pengene som blir samlet inn går til barneavdelingen på Kalnes.

Hele TeamLykke`s superhelt er igjen innlagt på barneavdelingen på Kalnes sykehus. "Sykehusboble» blir et faktum, og hverdagen blir på veldig mange områder litt ulik den vi har hjemme.

Tiden står litt stille, og hverdagen flyr av sted for alle utenfor dette sykehuset. Så vi ønsker igjen å gi noe tilbake til denne fantastiske avdelingen. Som tar så godt vare på Lykke, og alle oss andre som følger med på hennes vei.

Vi vet at vi ikke er alene om denne hverdagen, og som dagene går observerer vi nye og tøffe superhelter som også får en hverdag med nye rutiner og utfordringer.  For mange av oss er barneavdelingen en trygg havn, med kjente fjes som tar oss imot med trøstende ord og et stort smil. Ja, faktisk – så føles dette stedet som «litt hjemme».

Vi ønsker å hjelpe til slik alle barna skal få en god opplevelse under tiden som må tilbringes på denne fantastiske avdelingen. Kanskje dette handler om en lekebil de kan ta med hjem som et positivt minne, tegnesaker og puslespill for å få timene til å gå.  Timene, dagene og ukene på sykehus innebærer ofte mye venting for superheltene. Venting kan gi rom for at noen barn gruer seg litt ekstra - Undersøkelser, legesamtaler, observering, kartlegging og behandling må til – da kan det være fint med noen «premier» som får tiden til å gå.  Her tenker vi som nevt over puslespill, tegnesaker, malesaker, såpebobler, lekebiler, leke dyr, tegnebrett, brettspill, innebandykøller inkludert myke baller osv.

Gavekort til de store barna med 1 mnd innlogging på Netflix, Viaplay eller spotify. Dette ser vi på som en fint ting som kan brukes av de litt eldre barna på avdelingen.

En annen ting som vi ønsker å bidra med er en egen slush-maskin. Dette ser vi på som et godt hjelpemiddel med tanke på barn som jobber jeg mot et væskemål. Eller rett å slett ikke bare har lyst på et «vanlig» glass saft. Hva er vel bedre med en kopp slush for en vond hals etter operasjon eller behandling?  <3

Kanskje vi til å med får byttet ut noen knirkete sparkesykler 😉

La oss sammen hjelpe leger, sykepleiere, barnehagelærer og andre viktige roller på sykehuset å skape hverdagsmagi! For at dette skal bli til virkelighet, trenger vi igjen deres hjelp. Takk til alle som ønsker å gi et lite bidrag eller deler denne spleisen. 

Uten dere – er ikke dette mulig.  <3 

Team Lykke ønsker å gi tilbake til barneavdelingen på Kalnes !

50 550 kroner innsamlet

186 givere
Avsluttet 01.05.2025
101% av 50 000 kr
Marte Øverdal Simonsen sitt profilbilde
Verifisert
Marte Øverdal Simonsen mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Teodor Stene
    ❤️❤️❤️
  2. 1 ga anonymt
  3. Stella Bella Altea 😻
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Marte Øverdal Simonsen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×