Takk fra ❣️
Takk fra dypt i 🩷, alle sammen
beyond grateful 🩷

Takk fra dypt i 🩷, alle sammen
beyond grateful 🩷
glemte lenken
spleis.no/åstashealing
hei alle sammen
Må bare få takke enda en gang : )
Dette fortjener en real håndstående, en stor applaus (til alle dere) og en skikkelig fest!
Hva vi får til SAMMEN er UTROLIG!
Spleis er over om en og en halv time, og det har kommet inn, hold deg fast, intet mindre enn 52.587 (49.234 til utbetaling, da Sparebank 1 tar en prosentandel)..
Det blir MANGE helbredende tiltak for de pengene : )
Hvis dere vil dele lenken videre (disse 1,5 siste timene), så gjør det!
But absolutely NO pressure : )
Er uansett kjempe takknemlig, alle cellene i kroppen min samt hjertet mitt jubler!
Og vet dere, i dag kom blodprøve resultatene fra i går, og de var kjempe fine!
Litt lav på jern, men leververdier og CRP var tålelig lave, så det er SUPER BRA!
Det viser at det jeg gjør og får til (med deres støtte) VIRKER!
God natta klem og takk fra hjertet..
Hei alle sammen : )
Fredag kveld er denne spleisen over, og tusen takk for all støtte!
Er kjempe rørt, betyr så innmari mye.. Virkelig..
.
Ville bare dele at mine resultater har vært de beste til nå, de siste fire årene. Det tror jeg i stor grad er på grunn av støtten jeg får fra de rundt meg (også her gjennom Spleis) - støtten som gjør at jeg kan senke skuldrene litt mer og gjennomføre helbredende livsstils-tiltak som fungerer : )
.
Heldigvis, for jeg er ganske sliten av å stå stødig i en så til de grader TØFF diagnose, det har vært alt annet enn lett..
.
Takket være all god støtte i form av oppmuntrende ord, varme og givende menneskemøter, klemmer, spleis, behandlinger og så mye mer - får jeg styrke og mulighet til å fortsette min alternative behandling. Jeg håper og tror at jeg snart kan leve som normalt, uten å ha et så stort fokus på å "ta de rette valgene" og gjøre de rette tiltakene.
.
det er lov å dele spleisen videre hvis noen av dere føler for det : )
.
.
Og et dikt av fineste Siri Ansok helt på slutten her.
EG VILLE IKKJE LENGER BLI
Nokke stort
Eg ville heller ikkje
Krympe meg
For å passe inn
Så stod eg der då
Midt mellom
Og strålte!
Hei alle sammen :)
I det siste har mine resultater vært de beste til nå, de siste fire årene. Det tror jeg i stor grad er på grunn av støtten jeg får fra dere her på Spleis - støtten som gjør at jeg kan senke skuldrene litt mer og gjennomføre helbredende livsstils-tiltak som fungerer : )
Heldigvis, for jeg er ganske sliten av å stå stødig i en så til de grader TØFF diagnose, det har vært alt annet enn lett..
Takket være støtten dere alle gir meg kan jeg fortsette min alternative kreftbehandling - og håper og tror at jeg snart kan leve som normalt, uten å ha et så stort fokus på å "ta de rette valgene" og gjøre de rette tiltakene.
Deler et dikt av fineste Siri Ansok helt på slutten her, og ønsker alle som leser dette en nydelig dag!
DET VAR NÅR EG GLEI INN I MENGDEN
Og ble et vanlig menneske
At eg kunne kjenne
Det vi hadde felles
Det vi alle har felles
Under overflaten av talenter og egenskaper
Under uvissheten
Under rutinene
Kunne eg kjenne
Din likhet
Med meg
*
Livet gjorde at eg måtte gå dypere
Finne mitt eget senter
Livet tvang meg
Ner i kne
Eller det viste meg
Alle måtene eg beskytter meg på
Sa; du e trygg no, sett deg her
På denne enkle steintrappen
Med denne kaffikoppen
Kjenner du ikkje duftene, vinden?
Kjenner du ikkje solen på kinnet?
*
Det var de små tingene som vekket magien;
Pusten, tilstedeværelsen på vei opp på fjellet
Blomsten, smilet til blomsten
Fugletrekket, lett
Over hodet
Duften av skog; søtvåt, myrlendt
*
Det enkle som Hauge snakker om
Han snakker om å bygge i det nærmeste treet
No forstår eg det
No e eg der
*
Hei alle sammen : )
Tusen takk for all støtte, det hjelper så innmari.
Prata med min lege i dag, og han mener at vi er nesten helt i mål til
HUNDRE
PROSENT
FRISK
!
Ja, du hørte faktisk riktig...
En prognose på 6, eller toppen 12, måneder er gjort om til
ikke bare 4, snart 5, flotte (dog utfordrende med stor U) år, men
mange, mange, mange fler...
På de siste mr-bildene fant de bare ett lite sted (korsbenet) og muligens noe smått i gluteus og pektineus, men de 2 siste var radilogene usikre på ..
Planen er å ta mer målrettet og nøyaktig MR av bekken og lår . og evt strålebehandle hvis det er noe smått der.
Foruten de bittesmå og usikre stedene fant radiologene ingen tegn til aktivitet hverken på PET eller MR, i alle fall ikke en slik aktivitet som er relevant mht øye melanom.
Og i øyet (på fredag), helt fredelig og fint, så til og med nesten 2 ekstra linjer enn forrige gang : )
Dette betyr at, ja, jeg kunne ikke gjort det uten ALLE DERE,
DU som heier meg fram
DU som hjelper meg
og
DU som holder meg
Virkelig ikke...
Hvis du får lyst til å dele spleisen med en venn eller to, feel free!
Da blir jeg kjempe gla : )
Snart i mål...
og
TAKK fra dypt i hjertet
jeg er RØRT & GLAD
og
Sliten.
Åsta
Når går Åsta lytter innover – eller kanskje oppover – har hun nemlig åpnet opp for en kontakt med Gud som har gitt henne stor støtte.
Når hun spør om hva som egentlig gir god effekt for helsa hennes, har hun begynt å erfare at både Gud og kroppen hennes svarer at det viktigste hun nå kan gjøre å jobbe med det psykiske, det spirituelle og det å roe ned -helt på ordentlig. Derfor har hun begynt å unne seg massasje, i tillegg til at hun mediterer.
- Til syvende og sist handler det vel om å slutte å være den flinke piken som skal please alle andre med å stå på henda, ta mastergrad og løpe fra den ene jobben til den andre.
Det er det som har mest å si med tanke på kreften, har jeg lært, sier Åsta.
Også dansing, da. Åsta elsker å danse – og aller helst med andre. På mange måter er det bare det hun vil gjøre nå framover. Danse med andre, spise lange
middager - og kanskje få seg en kjæreste.
- Helt basale, digge, gode ting, sier Åsta og smiler.
Allikevel, etter fire tøffe år, kjenner Åsta at hun er sliten. Sliten av å stå i en krig der hun alltid må være beredt. Sliten av å alltid være sterk. Nå lengter hun etter å ta seg en real ferie. Gjerne et helt år, der hun bare kan nyte og kose seg. Heldigvis kan hun si at hun har kommet godt på vei når det kommer til det å tillate mer ro i hverdagen sin:
- Jeg tar meg selv og min egen helse på alvor, og kan finne på å gå ut og legge meg i skogen når andre er på jobb. For meg handler det mye om å gi slipp på kontrollen, sier hun.
Skal hun trekke frem én ting som hun ønsker å formidle til leserne av Allers, så er det nettopp det: viktigheten av å våge å gi slipp på kontroll. Hun tror det er det kreftdiagnosen til syvende og sist har villet lære henne:
- Slik jeg ser det, kunne jeg ha unngått å få kreft hvis jeg unngikk følelsesmessig stress og ikke undertrykte følelsene mine. Jeg stoppa ikke opp da jeg fikk melanom i øyet, jeg tok ikke beskjeden på alvor. Det har gitt meg en real lærepenge, og nå ønsker jeg å inspirere til at andre tar i mot budskapet om å gi slipp på kontroll før det går for langt, understreker Åsta.
Så tar hun av seg på beina og går ut i regnet.
Bare føtter mot Moder Jord.
Bankende hjerte med håp om fred.
Årvåken og klar for det ukjente.
Åsta.
Tusen varme takk for ditt bidrag, det betyr enormt mye :)
Det er mye omtanke i et slikt bidrag og det gjør at jeg føler meg sett og holdt, dessuten letter det på stress i min hverdag der jeg i stor grad må sponse min egen kreftbehandling...
For 2 dager siden hadde jeg fødselsdag, jeg ble 43 år 17. juni : )
Utrolig at jeg har overlevd prognoser og at jeg fortsatt ER HER PÅ JORDA
Takket være blant annet DEG!
Dagen ble feiret med mor, far, datter, datters far Niko og min fadder Une : )
Det ble en fin feiring av livet : )
Sommeren er her og bidraget ditt bidrar til at jeg kan senke skuldrene litt i forhold til stress i sommerferien : )
I det siste, ved hjelp av min alternative behandling, har jeg fått ganske så gode resultater på MR-scan, onkolog Henrik sier at "vi håper og tror at den eksperimentelle behandlingen du har fått i Dresden (men den påvirkes også av alt jeg har gjort i de 3 andre landene av eksperimenter og det jeg gjør her hjemme) er kurativ (altså at jeg er på helbredelsens vei til å være hundre prosent FRISK).
JIPPI!
Nok en gang en stor takk og jeg ønsker deg en fantastisk flott sommer, nyt!
Go klem fra meg : )
Da var det enda en gang bursdag.
I dag, tirsdag 17. juni jeg, Åsta Maria Solstråle Winge 43!
.
det har vært et krevende år, egentlig har det vært fire krevende år nå, for meg.
.
OnkologHenrik kan nesten ikke tro at jeg fortsatt er i live, at jeg står på henda i gangene på Radiumhospitalet og lever livet etter beste evne!
.
i en slik situasjon som jeg nå befinner meg i så kan det være mange stressfaktorer.
.
å få i meg alle supplementene daglig, å gjøre nok for å holde meg i live, være en god og trygg mor, Med overskudd og vilje til å leve!
Det er ikke småtteri!
.
det å holde seg i live og leve et verdig livskraftig liv med friskhet i fokus er en kjempejobb, langt mer enn ni til fire.
Uken har egentlig ikke nok dager!
Jeg spurte aldri legen om prognoser og godt var det.
Da slapp jeg å ha noe negativt å henge meg fast i.
en person som ikke har god helse eller som er såkalt "syk" ønsker seg bare en ting, å leve!
.
Og være frisk!
.
Mens en Annen har kanskje 1000 forskjellige ønsker.
.
Noen lysglimt på slutten: i det siste har jeg fått mye bedre resultater på mine prøver, på MR bilder og blodprøver :)
Jeg kommer til å ta et petscan i juli, få sprøytet inn radioaktivt glukose i blodårene mine.
.
For så å se hvor det fremkommer immun-aktivitet.
.
Da vet man mer... 💯
.
Men til da, det som hjelper er så mangt, et smil eller noen vennlige ord for eksempel 🥰
.
Eller mat, initiativ til dans eller skogstur, eller hva som helst ☺️
.
Livet er skjørt, kort og dyrebart
.
ta godt vare!
Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;