Kristians bursdagsinnsamling til Ukrainian Freedom Convoys (UFC)
Jeg har bursdag 29. april, i år også. Jeg har vært heldig i livet og jeg lever i et fritt, selvstendig og demokratisk land. I år ønsker jeg meg derfor ingenting til meg selv.
Det er krig i Europa. Ukraina kjemper ikke bare for egen, men for hele Europas frihet. Ukrainas kamp angår oss alle og det haster å bidra. I år ønsker jeg meg derfor donasjoner til Ukrainian Freedom Convoys (UFC), slik at de kan kjøpe flere kjøretøy til ukrainske soldater. UFC kjøper brukte SUVer og pickuper i Norge, som så males om, klargjøres og kjøres til Ukraina. Bilene leveres rett til soldatene ved fronten. Gjennomsnittlig innkjøpspris er 30.000 kr. Alle donasjonene går til å kjøpe og klargjøre materiell. I tillegg legges det ned MYE dugnadsinnsats fra mange frivillige, inkludert flere av mine venner.
Så langt har UFC levert mer enn 240 biler til den ukrainske forsvarskampen, der de benyttes til alt fra evakuering av skadde, til transport av personell og materiell. Bilene fra UFC redder liv, og det er stort behov for flere kjøretøy.
Siden dette er en spleis, vil jeg selvfølgelig bidra selv også. Jeg starter derfor spleisen med et bidrag på 10.000 kr. Hvis vi når målet på 30.000 kr, øker jeg målet og bidrar med 10.000 kr til. Alle små og store bidrag er verdifulle, og jeg håper du har anledning til å støtte spleisen min.