Prosjektbilde for Undervarme på Myrerjordet - din støtte trengs nå! Alle bidrag vil gjøre en forskjell

Oppdateringer

  1. Gladnyhet 2 - egenandelen på 3000,- til alle aktive spillere bortfaller!

    23. mai 2025 14:11

    Tidlig i prosjektet informerte vi at alle aktive medlemmer måtte påberegne en egandel på 3000,- (1000,- pr år i 3 år) for at vi kunne realisere dette.

    Det er mye informasjon om dagen om prosjektet, men vi ønsker å presisere en gladnyhet i den anledning:

    Det  vil IKKE komme noe fakturaer med egenandel direkte pr. spillerne våre som en del av finansieringen av undervarme!

    Dette innebærer samtidig at vi må fortsette å skaffe mer egenkapital til prosjektet når denne finansieringskilden bortfaller. Dette for at  vi skal kunne realisere undervarme uten å ta på oss for mye lån med unødvendige rentekostnader som tære på tilbudet vi kan gi i årene fremover.

    Vi håper dette er en ekstra motivasjon til å bidra med egenkapital til prosjektet. Enten å gi selv ved at dere nå slipper disse ekstra fakturaene de neste årene og /eller ved å få med naboer, familie og bedrifter på dette viktige løftet! Med denne gladnyheten har vi et håp om at ALLE våre medlemmer bidrar likevel!

    Vi minner samtidig om lagsdugnaden - den årgangen som samler inn mest via Spleis vil vinne 5000,- til lagskontoen. Har dere skaffet bidrag til prosjektet som har gått utenfor Spleis, som skal godskrives årganger i denne konkurransen - send mail til alexandere@kjelsaas.no!

  2. Gladnyhet - nå har vi åpnet for skattefradrag på bidrag til prosjektet via Spleis!

    23. mai 2025 07:42

    Gladnyhet - nå har vi åpnet for skattefradrag på bidrag til prosjektet via Spleis!

    For alle bidrag over 500,- som kommer via Spleis har vi nå aktivert at det vil gi fradrag på skatten i neste års skatteoppgjør! Kanskje du allerede ønsker å godskrive den fordelen ved å gi litt ekstra til prosjektet siden denne nyheten var en skikkelig bonus for deg? 

    Har du allerede støttet via Spleis og vil ha skattefradraget?
    Da gjør du sånn for å få skattefradrag.

    1) Søk fram mailen de har mottatt fra Spleis som viser kvittering på beløpet som er gitt. Mailen har overskrift «Tusen takk for støtten din!»

    2) Trykk på den grønne knappen «Legg igjen en hilsen på spleisen»
    3) Trykk «Hopp over» på den første siden hvor du kan legge igjen en hilsen

    4) Da skal du komme til spørsmålet om de ønsker skattefradrag for gaven, legg inn ønsket informasjon og bare vente til spenning til neste års skatteoppgjør

    Dersom du ikke finner den grønne knappen på kvitteringen, da kan du sende en mail til hei@spleis.no og spørre etter en lenke for å aktivere skattefradraget.

    Igjen takk til alle som bidrar, og vi håper på fortsatt mobilisering. Gitt vedtaket fra HS er vi nærme nå for å få dette realisert, men er fortsatt avhengig av mer egenkapital inn i prosjektet!

  3. «Snart i mål - positivt vedtak fra Hovedstyret»

    20. mai 2025 16:01

    Kunstgresset på Myrerjordet skal skiftes ut sommeren 2025. I den forbindelse har det lenge vært jobbet med å få til undervarme, slik at banen kan brukes hele året – også gjennom vinteren.

    Etter grundige vurderinger og flere runder, vedtok Hovedstyret i går kveld at undervarme skal etableres, forutsatt at den siste delen av finansieringen kommer på plass. Dette er en unik mulighet – neste sjanse for undervarme er tidligst om 10–12 år.

    Hvorfor undervarme er avgjørende

    Et nytt kunstgress uten gummigranulat krever undervarme for å fungere i vinterhalvåret. Uten dette vil banen i praksis være stengt fra november til mars. Med undervarme kan vi:

    • Sikre helårstilbud for alle våre aktive spillere og nye som kommer til
    • Holde barn og ungdom i aktivitet hele året
    • Slippe dyr og upraktisk leie av baner andre steder

    En stor investering for fotballgruppa

    Undervarme er en betydelig investering, og medfører også økte driftskostnader. Det har vært jobbet hardt for å skjerme medlemmene for økte avgifter, og så langt lykkes med det. Det vil si at vi kan gjennomføre denne investeringen uten at det må kreves egenandel fra medlemmene som en del av egenkapital, og dermed at det er minst mulig økonomisk belastning for familiene.

    Vedtaket i Hovedstyret er derfor betinget av at vi klarer å hente inn mer støtte, slik at den tidligere kommuniserte egenandelen fra medlemmene bortfaller. Det skal vi klare, men for å lyktes med dette trenger vi nå et ekstra løft gjennom:

    • Spleis-innsamlingen (Link her)
    • Sponsorbidrag og gaver
    • Bidrag fra nettverk og lokalmiljøet

    Stå på - jo mer egenkapital vi får inn, jo mer solid blir prosjektet!

    For å lykkes med denne viktige satsingen, må alle i Kjelsås Fotball fortsette å bidra – enten ved å gi selv, finne støttespillere, eller hjelpe oss med å spre budskapet. Vi vet at fellesskapet i klubben er sterkt, og vi tror på at vi sammen kan få dette til et økonomisk bærekraftig prosjekt med minst mulig belastning for den enkelte utøver og familie.

    Igjen takk for alle som har bidratt til prosjektet så langt!💙💙⚽️⚽️

  4. Hold trykket opp - viktig beslutning i Hovedstyret kl.21 mandag!

    18. mai 2025 14:04

    I morgen kl. 21:00 skal Hovedstyret i Kjelsås Idrettslag ta endelig beslutning om vi kan gå for prosjektet eller ikke. Selv om undervarme er et viktig prosjekt for å kunne tilby aktivitet til en stor andel av medlemmene i idrettslaget, så er det også et stort prosjekt økonomisk for klubben vår. Derfor må vi være helt trygge på at vi har en solid og bærekraftig finansieringsplan. 

    Derfor er det viktig å holde trykket oppe! Jo mer egenkapital vi bringer inn i prosjektet, jo større sjanse er det for at Hovedstyret gir tommelen opp i morgen kveld.

    Nye positive nyheter utenfor Spleis - vi kan derfor senke målet igjen!

    Det jobbes knallhardt med finansiering fra mange ulike kilder for at vi skal få dette til. De siste dagene har vi lyktes å få inn viktige bidrag fra privatpersoner og bedrifter som har kommet inn utenfor Spleis. Det gjør at vi kan senke målet vårt på Spleis til 1 MNOK. Kom igjen folkens, la oss ta noen solide steg mot dette målet de neste dagene - da kan dette gå!

    Husk lagskampanjen - vinn 5000,- til årgangen!

    I Spleis er det mulig å huke av hvilken årgang som "står bak" støtten. Den årgangen som har bidratt med mest penger inn i prosjektet vinner 5000,- til lagskassen, som skal fordeles likt på jentene og guttene.

    Det er veldig enkelt å være med på denne dugnaden; spør alle bedrifter og privatpersoner om de vil bidra inn, og be de huke av på deres årgang hvis de ønsker å gi dere æren for "innsalget". Disse trykker deretter på din årgang når de skal inn for å støtte i Spleis. Tilslutt teller vi opp, den årgangen som har samlet inn mest penger får totalt 5000,- (fordelt på jentene og guttene).

    👉 Her finner du Spleis-kampanjen:https://www.spleis.no/project/428841

    Takk for at dere står på for å utvikle området vårt videre! Vi er Oslos Tak 💙!

  5. Over 100 000,- inn de siste 24 timene og over 200 givere!

    15. mai 2025 14:43

    De siste 24 timene har det kommet inn godt over 100 000,- til prosjektet 💪. Noe har kommet via Spleis-kampanjen og en del utenfor. Tusen takk for støtten, det betyr vi nærmer oss stadig å få dette til👍. 

    Men; vi er ikke i mål enda. Kommunen har tidligere gitt oss frist for å si "go / no-go" for om vi klarer undervarme i dag (15. mai). Vi har nå fått forlenget fristen noen dager, som vil gi oss sårt tiltrengt tid for å øke egenkapitalen i prosjektet slik at vi kan få dette på en bærekraftig måte for klubben vår 💙. Så vi må fortsette bare å kjøre på, dette klarer vi! Spør venner, naboer og bedrifter om de vil bidra 💰!

    Uten undervarme med ny bane er det stor risiko for at Myrerjordet blir stengt fra november til mars...
    Uten undervarme på Myrerjordet som fra høsten vil ha annet innfyll enn gummigranulat, gjør at det vil være veldig stor risiko for at vi ikke kan tilby noe aktivitet på banen fra november til mars... Dette vil treffe en stor andel barn og unge på Grefsen/Kjelsås i dag og i fremtiden. Det er 12-14 år til neste mulighet (da dekket skal byttes på nytt). Derfor er det fint å se at så mange mobiliserer nå for at vi skal lyktes med dette👌. Takk til dere alle!

    Lagskampanjen - J/G2014 leder!

    I Spleis er det mulig å huke av hvilken årgang som "står bak" støtten. Den årgangen som har bidratt med mest penger inn i prosjektet vinner 5000,- til lagskassen, som skal fordeles likt på jentene og guttene.

    Pr. nå leder J/G2014. Denne årgangen har skaffet en giver utenfor Spleis på 25 000,- + det som er oppgitt i Spleis. Totalt har årgangen skaffet 29 350,-. Årgangen som følger på 2. plass er J/G2016, og på tredjeplass følger J/G2015.

    Det er veldig enkelt å være med på denne dugnaden; spør alle bedrifter og privatpersoner om de vil bidra inn, og be de huke av på deres årgang hvis de ønsker å gi dere æren for "innsalget". Disse trykker deretter på din årgang når de skal inn for å støtte i Spleis. Tilslutt teller vi opp, den årgangen som har samlet inn mest penger får totalt 5000,- (fordelt på jentene og guttene).

    👉 Her finner du Spleis-kampanjen: https://www.spleis.no/project/428841

    NB! Dersom det er noen som gir støtte utenfor Spleis (direkte til klubbens kontonummer) og vil at bidraget skal telle for en årgang i lagsdugnaden, gi beskjed til alexander@kjelsaas.no, så legger vi det inn på riktig årgang så vi kårer den fortjente vinneren tilslutt.

    Takk for at dere står på for å utvikle området vårt videre! Vi er Oslos Tak 💙!

  6. Godt på vei - men gjenstår fortsatt noe før vi kan gå for dette!

    14. mai 2025 13:04

    Det jobbes på blant mange for å sikre finansieringen av undervarme på Myrerjordet - tusen takk for all støtte! Det kommer stadig inn penger både via Spleis-kampanjen og også solide bidrag utenfor Spleis.

    Vi er fortsatt optimister for at dette skal vi klare, men trenger en skikkelig mobilisering av alle medlemmene nå 💪. 

    Gjenstår fortsatt noe før vi kan gå for dette!

    Finansieringsplanen i prosjektet blir stadig bedre og tryggere, men det gjenstår fortsatt en innsats for at vi er i mål. Vi må hente inn mer penger via Spleis-kampanjen for at vi skal lyktes, og håper alle spør venner, naboer og bedrifter💰. Det skal vi klare!

    HUSK! Dugnadskampanje for lagene - vinn 5000,- til lagskassen!

    Vi minner om kampanjen vi lanserte lørdag. Der er det mulighet for årgangene til å få 5000,- til lagskassen, som skal fordeles likt på jentene og guttene. Og det er veldig enkelt å være med på denne dugnaden; spør alle bedrifter og privatpersoner om de vil bidra. Disse trykker deretter på din årgang når de skal inn for å støtte i Spleis. Tilslutt teller vi opp, den årgangen som har samlet inn mest penger får totalt 5000,- (fordelt på jentene og guttene).

    👉 Her finner du Spleis-kampanjen: https://www.spleis.no/project/428841

    Folkens, vi nærmer oss med stormskritt. Vi har trua på at dette skal gå, men trenger hjelp for å komme over mållinjen.

    Uten undervarme på Myrerjordet som fra høsten vil ha annet innfyll enn gummigranulat, gjør at det vil være veldig stor risiko for at vi ikke kan tilby noe aktivitet på banen fra november til mars... Derfor er dette prosjektet SÅ viktig for at vi klarer å gi et tilbud til dagens og fremtidens barn og unge på Grefsen / Kjelsås. 

    Takk for at dere står på for å utvikle området vårt videre! Vi er Oslos Tak 💙! 

  7. Herlige nyheter - vi nærmer oss målet!

    10. mai 2025 20:05

    De siste dagene har det blitt jobbet knallhardt med finansieringen. Vi har lyktes å få med flere viktige og store beløp fra privatpersoner og bedrifter som har gått inn utenfor Spleis’en.

    *Redusert behov gjennom Spleis

    Disse bidragene gjør at vi kan redusere behovet for finansiering gjennom innsamlingskampanjen i Spleis. Vi trenger nå totalt 1,8 MNOK for å kunne realisere prosjektet. Det skal vi klare sammen!

    *Vi håper alle årgangene mobiliserer - vinn 5000,- til lagskassen!

    Samtidig lanserer vi nå en mulighet for årgangene til å få 5000,- til lagskassen, som skal fordeles likt på jentene og guttene. Og det er veldig enkelt å være med på denne dugnaden; spør alle bedrifter og privatpersoner om de vil bidra. Disse trykker deretter på din årgang når de skal inn for å støtte i Spleis. Tilslutt teller vi opp, den årgangen som har samlet inn mest penger får totalt 5000,- (fordelt på jentene og guttene).

    Folkens, vi er skikkelig nære nå. Stå på de neste dagene så klarer vi dette. Spør bedrifter. Spør privatpersoner. Alle bør få muligheten til å kunne være med å gjøre Grefsen/Kjelsås til et bedre sted å bo.

    Takk for at dere står på, sammen klarer vi dette! Vi er Oslos Tak!⚽️⚽️💙💙

  8. Sparebankstiftelsen har nå støttet oss med 1 milion kr.

    6. mai 2025 20:13

    Kjære alle sammen,

    Vi har en fantastisk nyhet å dele med dere! Sparebankstiftelsen har besluttet å støtte vårt prosjekt med en generøs gave på 1 million kroner. Dette er en stor milepæl for oss, og vi er utrolig takknemlige for deres støtte.

    Betydningen av Støtten

    Denne støtten bringer oss et skritt nærmere vårt mål, og det vil ha stor betydning for prosjektet.

    Takk til alle som bidrar - Dette hadde ikke vært mulig uten dere!

    Veien Videre

    Med denne støtten fra Sparebankstiftelsen, er vi inspirert til å fortsette vårt arbeid med enda større energi.  Vi oppfordrer alle til å dele:-)

    Dere er fantastiske - Stå på, vær positiv!

    1000 Takk


Undervarme på Myrerjordet - din støtte trengs nå! Alle bidrag vil gjøre en forskjell

255 040 kroner innsamlet

314 givere
4 dager igjen
25% av 1 000 000 kr
Kjelsås Fotball - Undervarme på Myrerjordet sitt profilbilde
Kjelsås Fotball - Undervarme på Myrerjordet
Verifisert
Louise Maria Bisgaard står bak dugnaden
KJELSÅS IDRETTSLAG sitt profilbilde
KJELSÅS IDRETTSLAG mottar pengene
Denne knappen åpner en modal med delingsknapper, hvorav den første heter «Del på Facebook».

Spleisens sponsorer

Fam Vincent Høyem30 000 kr
Elevation Holding AS v/Dan Christian Jensen10 000 kr
Familien Rein 💙10 000 kr
Kjelsås Supporterklubb Taket10 000 kr
Utleiemegleren10 000 kr

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Ole Magnus Engen
    Håper Kjelsås vinner serien i år! Please!!! 🤞🤞🤞
  3. 3 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Louise Maria Bisgaard er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×