Badstuer til folket - for folkehelse og fellesskap!
Moss folkebadstue har tro på badebyen Moss, og at et større badstuetilbud vil:
- Fremme folkehelse, fellesskap og trivsel i Moss.
- Bidra til en bærekraftig utvikling av Moss - både sosialt og miljømessig.
Fauna eiendom har tilbudt en lokasjon for badstue ved den nye gangbroa i Møllebyen. Kommunen er positiv og søknadsprosess er i gang. Første badstue går snart i bestilling. Vi ber om bidrag for å bygge platting, kaldkulp, dusj og enda en badstue på samme lokasjon, slik at det blir et tilbud som rommer flere folk, og bygges universelt tilgjengelig for alle.
Moss folkebadstue er en ideell, ikke-kommersiell virksomhet i Moss, drevet av frivillige mossinger, og vi skal tilby offentlige badstuer av høy kvalitet.
Du vil kunne bestille fellebadstue med drop-in, leie av privat badstue, og arrangementer med badstueopplevelser, fra morgen til kveld, hele uka.
Miljømessig bærekraft står høyt. Badstue i seg selv er et kortreist friluftstilbud for folk. Med badstuer på fjorden eller i Vansjø ønsker vi å etterhvert bidra med miljøtiltak for å rense fjorden.
Vi tror på at samarbeid gir synergieffekter - og oppfordrer derfor spesielt lokalt næringsliv og organisasjoner, samt folk, til å bidra, slik at vi kan bygge et skikkelig godt badstuetilbud i Moss.
Bli med og Spleis - for fellesskap, folkehelse og en positiv utvikling av Moss!