Familie på 4 trenger (fremdeles) litt hjelp med å komme oss ovenpå og gjennom sommeren 💔
Jeg hadde en spleis ute og måtte avslutte da vi rett og slett trenger pengene så fort som mulig 😞 Men håpa jo å komme noe nærmere mål så oppretta en lignende men med mindre beløp. Prøver ikke å lure noen. Da hadde jeg ikke skrevet det her og har screenshots 😥
Pengene vil gå til å komme oss igjennom sommeren, om det så er livsopphold mens vi kommer oss ovenpå eller sommer til barna. Jeg kan vise til alt og vise i etterkant hva de går til.
Vi er en familie på 4 som har opplevd en del motgang økonomisk i år. Vi har manglet store deler av inntekten vår da biinntekten som avlastningshjem falt bort pga sykdom men nå er tilbake igjen. Inntekten til mannen er nå 100% igjen. Vi fikk store utgifter på samme tid, så det var tøft en stund. Vi har med de to inntektene i grunn ikke mer enn én vanlig inntekt fordelt på 4, om det, men vi klarer oss. Men så skjedde alt dette i tillegg 💔
I mellomtiden søkte vi hjelp hos nav, men det ble altifra en ukes ventetid på nødhjelp, en nødhjelpssøknad som ble gjort om til livsopphold og derfor tok lang tid, ringte hver dag i en uke uten hell.
Alt dette har fått oss veldig bakpå med regninger, vi har måttet låne (høy rente) og da feriepengene kom nå, gikk MYE ut. Vi sitter ikke igjen med mye og jeg er lei meg og stresser da jeg ikke vet hvordan dette vil påvirke sommeren til barna, i tillegg til vanlige ting da noe mer fremdeles må ut og vi har mindre igjen enn forventa. Virkelig ikke vårt år.
Men ting vil ordne seg og gradvis falle på plass. Disse pengene går til alt i sommer mens vi kommer oss ovenpå, om det så er livsopphold eller sommer'ting'😥
Flere anbefalte Spleis. Jeg kan vise til ALT jeg skriver.
Har virkelig ikke lyst til å gjøre dette men.... Jeg forventer ingenting, og ihvertfall ikke beløpet men måtte velge noe.
Jeg føler meg rett og slett overvelda og veit ikke helt hvor jeg skal gjøre av meg og vil rett og slett spørre fremmede om hjelp før jeg må nærme meg nav igjen.💔