KRAGERØ PRIDE 2025 og ny ideell forening
Logodesign: Alvar Aronija, foto: Ola Fosso Jørgensen / Kragerø Blad Vestmar.
Kragerø Pride nærmer seg med stormskritt, og i år har vi et sterkt ønske om å løfte festivalen til nye høyder – større, varmere og mer inkluderende enn noen gang før. Vi får støtte fra Sparebakstiftelsen Skagerrak til gjennomføring av årets arrangemementer. Hurra! Men vi trenger litt mer for å kunne gjennomføre alt, og for å sikre fremtidige Kragerø Prides. Se hele det planlagt programmet på krageropride.no.
For å etablere en bærekraftigorganisasjon trenger vi din støtte
Vi ønsker å etablere en bærekraftig, ideell organisasjon for stabil drift videre. Organisasjonen skal være åpen for alle, og den skal være demokratisk styrt. For å få dette til, trenger vi din støtte. For medlemmer av organisasjonen, gis det fullt innsyn og åpenhet i hele Kragerø Pride sitt regnskap. Ny ideell forening stiftes etter Kragerø Pride 2025 er gjennomført.
Både privatpersoner og bedrifter
Vi inviterer både privatperoner og bedrifter til å bli med og støtte Kragerø Pride med et økonomisk bidrag. Ved å bidra, er du med på å feire mangfoldet og samtidig vise både innbyggere og besøkende at Kragerø er et trygt, inkluderende og raust sted – uansett kjønn, identitet eller legning.
🌈 Hva går pengene til?
Ditt bidrag går direkte til å:
- Realisere arrangementer under Kragerø Pride
- Sikre trygghetstiltak for publikum
- Synliggjøre Pride i hele byen gjennom markedsføring
- Skape aktiviteter for barn, ungdom og voksne
- Leie utstyr og teknikk
- Og viktigst av alt: bygge opp en ny, stabil, bærekraftig og åpen organisasjon for Kragerø Pride – slik at vi kan legge et solid grunnlag for fremtidige Pride-feiringer i vår by.
💛 Ingen beløp er for små – alt hjelper!
Trygg bedrift
Alle støttende bedrifter får et eksklusivt "Trygg bedrift"-klistremerke, som kan plasseres:
- I butikk- eller kafévindu
- På bilen
- På disken eller inngangspartiet
I tillegg får du full rett til å bruke merket i dine digitale kanaler – for eksempel på nettsiden din, i sosiale medier eller e-postsignatur – som et tydelig symbol på at du står opp for likeverd og inkludering.
Vi har inngått samarbeid med Regnbueshop.no, som har Norges største utvalg av Pride-produkter. Når du støtter som "Trygg bedrift", blir du også synlig i deres nasjonale register over LHBTQ+-vennlige virksomheter. Kragerø er stolte av å være blant de første i landet som tar i bruk denne merkingen før den lanseres nasjonalt til høsten.
💌 Slik blir du en "Trygg bedrift"
- Velg alternativet "Trygg bedrift 2025" når du gir ditt bidrag - eller gi et valgfritt bidrag og skriv i meldingen at du driver en trygg bedrift og ønsker et klistremerke.
- Spre budskapet! Vis at Kragerø er en inkluderende og åpen by for alle
Når vi mottar støtten i Spleis, sender vi deg i posten eller det kan hentes på Regnbueshop i Kragerø.
Ønsker du å bli sponsor eller støtte på et annet vis? Ta kontakt med oss for en prat om sponsoravtale og profilering. Send e-post til post@krageropride.no.
Tusen takk for at du bidrar til et rausere og stoltere Kragerø.
Sammen skaper vi varige endringer og et levende, trygt fellesskap 💛
Med kjærlighet,
Kragerø Pride-teamet
Anette, Henrich, og Jone *(som alle gjør dette på frivillig basis).