Hopp til hovedinnhold

Oppdateringer

  1. 💚 Byggingen av jentenes nye hjem fortsetter

    18. mai 2026 09:29

    Vi vil gjerne gi dere en liten oppdatering fra byggearbeidet. Etter den ødeleggende brannen bygges det nå et nytt hjem til jentene, og arbeidet går fremover 🙏

    Samtidig har prisene på byggematerialer økt kraftig som følge av uroligheter og krig i Midtøsten, noe som gjør det mer krevende å få tak i materialer til gode priser. Derfor har prosjektet blitt noe forsinket. 🏡✨

    Jentene følger spent med og gleder seg til dagen de kan flytte inn i et trygt hjem igjen.

    Tusen takk til hver eneste person som har vært med og støttet spleisen. Dere er med på å gi håp, trygghet og en ny start 💚

  2. Dina-senteret bygges opp igjen

    5. februar 2026 17:06

    Gjenoppbyggingen av Dina-senteret i Goma er nå godt i gang etter den dramatiske brannen i sommer.

    Jentene som mistet alt de eide, ble møtt av en enorm støtte fra mennesker over hele Norge. På bare to uker kom det inn 2 millioner kroner, nok til å gjøre gjenoppbyggingen mulig. Det har skapt både glede og nytt håp blant jentene.

    Akkurat nå bor jentene midlertidig i ett av klasserommene på området. Senteret bygges med enda bedre standard enn det forrige, tilpasset jentenes behov for trygghet, omsorg og gode rammer for hverdagen. Jentene er fulle av takknemlighet og forventning til hjemmet som nå er på vei.

    Tusen hjertelig takk til deg som støttet Spleisen og bidro til at jentene får hjemmet sitt tilbake. Det du har gjort, betyr mer enn ord kan beskrive.

    Her er noen bilder. Se videoer av byggingen og jentene på facebook-siden til Dina-stiftelsen.

    Noen av jentene ved senteret sammen med Rune Edvardsen og lokale ledere for arbeidet i Kongo og Uganda.

    Det nye hjemmet som gjenoppbygges, og snart jentenes hjem.

    Rune Edvardsen, grunnlegger av senteret, sammen med noen av jentene som bor der.

    Rune Edvardsen og jentene ved Dina-senteret ser på arbeidet med det nye bygget.

  3. Madrasser og sengetøy

    3. august 2025 12:17

    Jentene har fått levert madrasser og sengetøy.

    Hjelpen fra dere norske venner begynner å bli veldig konkret for jentene som opplevde brannen 31. juli. Med hjelp av dere og gode venner i DR Kongo har det kommet frem nødvendige madrasser, sengetøy og litt klær som gjør at jentene har det bedre mens de venter på gjenoppbyggingen av nytt senter.

    Vi håper dere fortsetter å dele og engasjere dere for jentene, slik at vi fortest mulig får reist opp igjen et nytt hjem.

    Tusen takk for din støtte og ditt engasjement❤️

  4. Tusen takk!

    2. august 2025 10:07

    Veien til å bygge et nytt hjem for våre jenter føles kortere, pga ditt bidrag.

    Vi nærmer oss 20% av innsamlingsmålet på 2 millioner kroner for å bygge et nytt hjem. I skrivende stund jobbes det med avklaringer på hvor lenge jentene må vente, før de kan flytte inn til et midlertidig sted.

    Spleisen nærmer seg 400 000kr. Vi takker dere for engasjementet, og håper dere kan dele den videre. 

    Jentene og staben fra Dinasenteret i Goma takker dere, og sender sine hilsener til dere.

Gi jentene i Kongo et nytt hjem. Vi trenger 2 millioner til gjennoppbygging

668 015 kroner innsamlet

878 givere
Avsluttet 29.10.2025
33% av 2 000 000 kr
Verifisert
Rune Edvardsen
står bak spleisen
STIFTELSEN DINA mottar pengene
Avsluttet

Spleisens sponsorer

  • Pinsemenigheten Evangeliehuset Egersund 10 000 kr
  • B
    Brukt butikk Filadelfia Eydehavn 5 000 kr

Siste aktivitet

  1. Anonym
    8 givere ga anonymt
  2. Jo Inge og Kathrine
    støttet og skrev en hilsen
    Dere er fantastisk fine !!!
  3. Anonym
    9 givere ga anonymt
Vis all aktivitet

Hjelp Rune Edvardsen å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Rune Edvardsen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×