Fra korona til –2 000 000 kr i gjeld. Nå kjemper jeg for å bli fri.
Historien :
Hei, jeg heter Saeed.
I 2020 kom korona, og livet mitt forandret seg over natten. Jobben forsvant, sparepengene gikk til å overleve, og jeg tok små lån for å betale husleie og mat. Jeg var sikker på at jeg skulle klare å betale tilbake når ting åpnet igjen. Men virkeligheten ble brutal , inntektene uteble, og regningene hopet seg opp.
Det som startet som noen få tusenlapper i lån, ble til inkasso, renter og gebyrer som vokste som en snøball. Nå, fem år senere, står jeg på –2 000 000 kroner i gjeld.
Jeg har jobbet alt jeg kan, kuttet alle unødvendige utgifter og forsøkt å forhandle, men gjelden vokser raskere enn jeg kan betale den ned. Den knuser meg psykisk hver gang jeg ser tallet svart på hvitt.
Målet mitt er enkelt: bli helt gjeldfri.
Hvis jeg klarer dette, kan jeg endelig starte på nytt med et liv uten frykt for hver brev som kommer i posten.
Målet
Totalt mål: 2 000 000 kr
Pengene skal gå til:
- Slette hele gjelden: 2 000 000 kr
Hvordan kan du hjelpe?
Hvis 20 000 personer gir 100 kr hver, eller 4 000 personer gir 500 kr, er målet nådd.
Hver eneste krone går rett til å slette gjelden. Jeg lover full åpenhet med kvitteringer og oppdateringer.
Dette er min siste sjanse til å bli fri fra lenkene som har holdt meg nede i fem år.
Tusen takk for at du leser – og for at du vurderer å hjelpe. ❤️
Saeed