Julemarked i Bergen til inntekt for Fritt Ukraina 🎄💙💛
🎄 Julemarked i Bergen for et fritt Ukraina 🇺🇦 – Bli med og gjør en forskjell!
Sammen med min gode venn og kollega Åshild Fløysand (SANDS Advokatfirma AS), min fantastiske mamma, Berith Silden, arrangerer vi (og våre hjelpere) julemarked i den gamle brannstasjonen i Bergen sentrum, 5.–7. desember – til inntekt for Ukrainas frihetskamp.
Vi samarbeider med Den ukrainske forening i Bergen, og markedet vil bugne av hjemmelaget ukrainsk mat – laget av ukrainske flyktninger som nå bor i byen vår. I tillegg vil vi selge signerte ukrainske flagg, suvenirer og annet håndplukket innhold med røtter i Ukraina 🇺🇦
✨ Men vi trenger din hjelp!
For å få dette til trenger vi økonomisk støtte til innkjøp av ingredienser og suvenirer. Det unike? Alle inntektene fra salget går til den frivillige organisasjonen Fritt Ukraina – og en donor har lovet å doble hver eneste krone vi samler inn!
🎁 Har du også noe å bidra med?
Du kan donere gjenstander (klær, interiør, bøker, håndverk – alt som noen kan ønske seg til jul!) Alt må være rent, pent og uten skader. Gjenstandene vil bli solgt på markedet.
Bidraget kan leveres til:
SANDS Advokatfirma i Nygårdsgaten 95.
Spør etter Cathrine Mellesdahl eller Karl Erik Bernt.
❤️ Slik kan du hjelpe:
- Gi et bidrag via denne spleisen
- Donér gjenstander til markedet
- Del innlegget med venner og familie
- Og ikke minst – kom på markedet og opplev ekte førjulsmagi ✨
Tusen takk for at du bryr deg. Din støtte betyr mer enn du aner – for dem som kjemper for frihet og for fortsatt frihet og demokrati i hele Europa.
Слава Україні 🇺🇦


