Hopp til hovedinnhold

Oppdateringer

  1. Det ble en nedtur. Men jeg gir meg ikke 😆

    14. mai 2026 16:01

    Atter en oppdatering om behandlingen min, for deg som orker å følge med 😀

    Jeg lurte på å vente til jeg var i Tyrkia igjen og fått tatt prøver der, men pr i dag er situasjonen :

    Dessverre stigende PSA over tid, fra 72 til 185, nå. 

    Dette mener både legene og Chat Gpt kan skyldes at kreftskiten har klart å gjøre seg resistent mot behandlingen. 

    Dere som husker fra starten : det er 2 medisiner, Lutitium 177 og Actinium 225. 

    Nå mener professoren i Tyrkia at jeg må bytte til fulldoser med Actinium. Den er 10 ganger så sterk. 

    I første omgang, 2 behandlinger.

    Legekontroll sist fredag avslørte dette og, ja, det var en stor nedtur. 

    Dagen før, var jeg glad, for banken hadde omsider innvilget meg lån på 300'. 

    Fulldoser med Actinium koster ca 200'. 

    Så da sprakk det budsjettet...

    Likevel, med lånet, innsamlede midler på kreftkontoen min og det som står på "Spleis 4" er jeg ikke langt unna å kunne betale det.

    OG JEG GIR MEG IKKE!! 😆

    Tusen, tusen takk igjen, for all støtte økonomisk, samt omsorg og varme.

    Ny oppdatering følger! 

    ( bilde fra torvet i min fødeby Horten )

  2. Hva nå, Geiremann?

    29. april 2026 17:48

    Hva nå, Geiremann? 

    Jada, spørsmålet stiller mange meg og jeg med de 😃.

    Dette er tenkt som en oppdatering til Spleis. 

    Runde 4 i Tyrkia er nettopp gjennomført. 

    En stigning av PSA fra 72, via 113 til 135, siden behandling 3, har bekymret meg. 

    Men, det er ikke uvanlig med stillstandsperioder og screeningen viste at det ikke hadde vært progresjon av kreften. Så det er ingen forklaring på hvorfor PSA har økt, annet enn såkalt "PSA-flare", som betyr at celler fra metastasene, lekker ut i blodet. Fordi medisinen har kapslet seg rundt metastasene og "kriger". 

    Professor Kezban på Anadolou Medical Center, sier at det at jeg er i god form, er et veldig godt tegn! Håper inderlig det..

    Økonomisk har jeg pr.nå ikke penger til å betale neste behandling, som blir en dobbeldosebehandling. Altså både Lutitium og Actinium. 

    Er i dialog med banken om dette, ikke bare, bare, men har inntrykk av at dette kan gå igjennom. Selv det, vil nok ikke dekke alt, men det avhenger litt av hvilken pris jeg må ut med for Actinium-dosen, den koster egentlig 190'. 

    Stor spenning, selvsagt, til neste tur ned, der screening og PSA vil vise situasjonen.

    Ett som er sikkert, er at jeg neppe ville vært i live i dag, uten den fenomenale hjelpen og støtten jeg har fått! 🥰🥰🥰

    I kroner har Spleisen gitt ca 530' og det er enda ca 35' som står på Spleiskontoen nå. I tillegg har Jorunn og Eli klart å selge lodd for 45'!!

    Igjen må jeg bare takke fra dypet i mitt hjerte, over den enorme økonomiske hjelpen, klemmer, heiarop og samtaler! ❤️

    F..k cancer!

  3. En liten oppdatering

    23. april 2026 13:39

    En oppdatering og et bilde der jeg ser mellomfornøyd ut...det ble kvelden, før testresultatene mine kom. 

    Jeg var jo veldig redd PSA skulle ha steget mer! Det har den ikke! Men, den har heller ikke sunket! 138! 

    Dette er visst ikke noe uvanlig fenomén, men jeg hadde inderlig ønsket en nedgang. Spleis-starter Roger har spurt chat-GPT, så vedlegger det svaret, til de som vil lese detaljer.

    Det har ikke steget på 4 uker, etter en rask oppgang, like etter siste behandling. 

    Det er positivt. At jeg føler meg bra, er også positivt. Og gi meg, gjør jeg IKKE 😃

    Takk igjen for all varme, heiarop og støtte! 🥰

  4. Vel overstått påske, folkens!

    7. april 2026 19:13

    Vel overstått påske, folkens!

    Her følger nok en oppdatering om kreftbehandlingen min. 

    I dag blir også Spleis 3 avsluttet, da jeg må betale 4. behandling i Tyrkia. Og dermed er alle innsamlede kroner oppbrukt. 

    Tror de siste 2 behandlingene vil komme på ca 250000,-. 

    Det er planlagt at behandling 5 også vil ha en dose Actinium, dermed blir det ialt 3 Actiniumdoser, i tillegg til 6 doser Lutitium 177. 

    Ufattelige drøyt 500000 er samlet inn, det er enda vanskelig å ta inn!

    Men, igjen, tusen, tusen takk for alle penger, heiarop, klemmer og støtte! Det har gjort at jeg enda er her! ❤️

    Behandlingen har gitt store resultater! Med min spredning, ville jeg neppe levd i dag, uten. 

    Lånesøknad er sendt banken! 

    @Og jeg vil få resultater av min 3. behandling, nå når prøver tas,i forkant av 4.behandling! 

    Prøver av blodverdier, nyre og leverfunksjon her hjemme, viste en stigning av PSA igjen, fra 72 til 135. Det liker jeg ikke, men, kan visst bli sånne utslag, når prøver tas kort tid etter medisinering. "PSA-flair" kalles det.

    Så, får vente til prøvene i Tyrkia, reiser ned 20.april.

    Motet er oppe ( ikke minst takket være all omsorg og oppmuntring )og kroppen føles fin.

    Er ikke så glad i å snakke om penger, men, dere som har bidratt, skal selvsagt vite hvordan det ligger an. 

    Spleis 3 blir til Spleis 4, er dumt å avslutte, selv om jeg alt har fått så over all forventning.

    Mange klemmer fra en rørt og takknemlig og - ikke minst - levende Geiremann! F.ck cancer!

    legger ved link til spleis 

    https://www.spleis.no/project/491284

  5. Hei. En liten oppdatering fra Tyrkia

    10. mars 2026 18:57

    Sender en oppdatering fra i dag! Håper ikke dere blir lei! 😄

    Jeg var jo litt nervøs pga stillstand av PSA og en følelse av at noe "herjer" i kroppen.

    Blodprøver ble tatt og PSMA-pet scannen jeg hadde fått i Norge, gjennomgått og sammenlignet med den de tok i Tyrkia i desember. 

    Jeg ble veldig glad over at de store skjelettmetastasene fortsetter å krympe! 

    Og at PSA har sunket videre, fra 84 til 72! 

    Dog var det tilkommet noen bittesmå metastaser i ribbeina. 

    Derfor var professorens anbefaling å fortsette med Letitium som planlagt, men igjen få en lavdose Aktinium, som jeg også fikk første gang, da denne er mest effektiv på de små metastasene. 

    De tror de kan få til det samme som sist, jeg får en dose verd 120000, som de tror blir til overs, mot å betale sykehusavgiften på 70000. 

    Evt at jeg får den neste gang. 

    Dermed måtte 70000 til skaffes til veie og pengene på Spleis 2 frigjøres. 

    Roger Oredalen har startet den opp igjen, som "Spleis 3". 

    Selv om jeg mislikte at nye småmetastaser har dukket opp, er det en eventyrlig fremgang, etter bare 2 behandlinger! ( 3.blir i morgen )

    Nok en stor takk til alle 🥰

    https://www.spleis.no/project/486746

  6. Dags for tur nr 3!

    9. mars 2026 12:09

    Da, dere, er det dags for 3.tur til Tyrkia! 

    I morgen vil det bli tatt blodprøver, som vil avsløre "ståa". 

    Siden blodprøven hjemme, for 3 uker siden, viste "standby", er det ikke fritt for at jeg er nervøs. Fantasien får spillerom...

    Vel, jeg oppdaterer uansett.

    Takk igjen, til alle som har gitt meg denne sjangsen! ❤️

  7. Min historie – håp, behandling og takknemlighet

    19. februar 2026 17:17

    En oppdatering: Jeg er så heldig at mange bryr seg og spør. Det er masse omsorg og klemmer – og det gjør veldig godt!

    Da jeg var i Tyrkia sist, ble vi spurt om å delta i en promofilm for klinikken – uten noen form for godtgjørelse. Jeg sa «ja», så lenge jeg kunne fortelle sannheten, min historie, slik den er. Filmen ble fin, og de hadde også filmet øyeblikk jeg ikke var klar over 😃 Den er bare to minutter lang, men viser godt hvordan det er der.

    «Hva med økonomien?» spør en del. Det er samlet inn ca. 500.000 kroner. Det er så over enhver begripelse, og jeg er så inderlig takknemlig! Jeg har nå forhåndsbetalt behandling 3 og har også penger til å betale behandling 4, med den pågående Spleisen. Deretter står to behandlinger igjen – om dette fortsetter å fungere, da!

    Siste måling, 14 dager etter behandling, viser stillstand i PSA. De sier at det ikke er uvanlig etter et så kraftig fall. Jeg ville likevel lyve om jeg ikke innrømmet at det bekymrer litt – men det er altfor tidlig å si noe sikkert.

    Det var ikke bare-bare å få lagt til denne promovideoen, men etter mye om og men gikk det også! Trykk på linken, så får dere se :)

    Nye oppdateringer følger!

  8. Ny oppdatering 29.01.26.

    29. januar 2026 16:13

    Ny oppdatering 29.01.26.

    Har hatt screening og legesamtaler i dag. 

    Sammenlignet screening fra 16.12.25, med dagens. 

    Det stod verre til med meg, enn jeg trodde, nye metastaser i nakke, skuldre, ribbein og kne, var og se på den forrige screenen. 

    Dagens viser kraftig tilbakegang og noen er sågar borte. 

    Jeg har lagt ved screeningene, f.v. foran og bak, 16.12.25 og så foran og bak 29.12.26. Med unntak av tykktarm, nyrer, øyne, nese og munn, er de svarte prikkene dere ser, metastaser.

    Tallene merket med blått over, er PSA fra desember og nå, redusert med drøyt 3/4. 

    Og igjen, takket være dere givere at jeg fikk denne muligheten! ❤️

    Ellers har Klaus og jeg blitt filmet i dag! Reklamefilm fra sykehuset, for denne behandlingen. Med de resultatene og den oppfølgingen jeg har fått her, kan jeg stå for det 100%. 

    En ung dame spilte fiolin for oss i foajéen etterpå, jeg var sikker på at det var fordi jeg var filmstjerne!

    Lunsj på sykehuset, før legesamtalen også til hotellet. Dett var dett for denne gang! Blir en dag til, før hjemreise. 

    Fantastiske resultater, så får vi se hva som skjer framover

  9. Tidlig i behandlingen – men for en start

    27. januar 2026 13:18

    Oppdatering !

    Blodorøver i dag, alle verdier er fine, nyrer, lever, immunforsvar, etc.

    Og det er tidlig i behandlingen, faktisk sa de at man antagelig ikke vil merke noen endring, etter første behandling.

    Så gjett om jeg er glad for å kunne si at mitt PSA-nivå allerede har sunket kraftig!

    18.desember var det 383

    5.januar 170!

    20.januar 126!

    27.januar 86!

    Altså mindre enn 1/4 av hva det var for 5 uker siden.

    Det er tidlige dager, men starten er over ALL forventning!

    Og jeg ville ikke vært her, om det ikke var for alle dere som har støttet! 🥹

    Tusen, tusen takk ❤️❤️❤️

    Tar ingen seire på forskudd, men tillater meg å være glad, nå.

    Bilder fra professorens kontor, samt utsikt fra hotellet.

    Ca 15 grader og lettskyet.

    ( PSA skal normalt være fra 4-6 og forhøyet PSA måler aktiviteten på kreften )

  10. Hilsen fra Tyrkia 🇹🇷

    18. desember 2025 17:33

    Her er jeg med legene og noen av personalet, samt et hyggelig ektepar fra England, der han får samme behandling som meg. Dama ytterst til høyre er sågar professor! De er veldig hyggelige og omsorgsfulle!

    Så om denne dagen : startet med screeninger, for å sjekke resultatet av gårsdagens behandling. Og starten er god! Letitiumen har kapslet seg rundt metastasene mine. Det synes som lyse flekker på bildene. Siden kreften kun sitter i beinstrukturen, er opptaket mitt av "psma" veldig godt!

    Jeg nevnte tidligere, at om man ikke får effekt av Letitium 177 ( det vet vi ikke ennå ) så kan man gå over til det 10 ganger sterkere "Actinium". 

    Min situasjon har vært drøftet på legemøte i morges, og siden jeg har hatt progresjon av kreften, vil de kjøre et "trippelangrep" med å tillegge en lavdose Actinium og noen tabletter jeg har gått på tidligere, som heter "Abaterone" eller noe lignende. De får jeg på blå resept hjemme. Actiniumen koster 190000!,-!! 😖

    Som sagt, var det planlagt til neste behandling. Men, så var det en klient som hadde avbestilt sin behandling i dag. Så de anbefaler meg å starte nå. Kunden har betalt de 120000 medisinen koster, men jeg må betale de 70000 sykehuset skal ha. Blir helt svimmel av disse tallene! Dog vil jeg "spare" 120.000,- da. Så jeg takket ja og trår til, nå. Jo tidligere start, jo større sjangs for resultat. Dermed blir det en ekstra dag i Tyrkia..

    Middagsbuffet på hotellet igjen, er inkludert i romprisen! Har brukt vanvittig lite penger her, til meg å være! 😄

    Og siden jeg har mange sponsorer her, sykehuskostnaden blir betalt fra Spleisen, mens jeg har dekket reise, hotell og andre utgifter selv!

    Stor takk igjen, til alle! Har en optimisme nå, men er forberedt på alt! 😘

  11. Geir starter behandling

    12. desember 2025 04:34

    Kjære alle sammen,

    Tusen takk til hver og en av dere som har bidratt i denne spleisen til Geir. Vi avslutter den nå fordi han skal starte behandling, og midlene må tas ut. Responsen har vært over all forventning – vi er utrolig takknemlige.

    En varm takk fra Geir og Roger.

    Vi har også opprettet en del 2 av spleisen, og håper dere ønsker å dele den videre. ❤️

Geir er ikke ferdig – la oss hjelpe ham å fortsette kampen

370 630 kroner innsamlet

914 givere
Avsluttet 12.12.2025
37% av 1 000 000 kr
Verifisert
Roger Glahus Oredalen
står bak spleisen
Verifisert
Geir Andreassen mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Siv olsvik
    støttet og skrev en hilsen
    Masse lykke til❤️
  2. Wilfred Aasheim
    støttet og skrev en hilsen
    Hilsen mangeårig pendler Skoppum/Lysaker. Du var alltid i smittsomt godt humør. Lykke til. Håper inderlig dert virker. :)
  3. Anonym
    1 giver ga anonymt
Vis all aktivitet

Hjelp Roger Glahus Oredalen å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Roger Glahus Oredalen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×