Hopp til hovedinnhold

Støtte til Lars-Eriks vei tilbake til hverdagen ❤️

Alle bidrag som kommer inn vil gå til å gi Lars-Erik tro, håp og motivasjon i tiden som kommer – enten det blir en reise, en opplevelse eller andre lyspunkter i hverdagen. Målet er å gi ham noe godt å se fram til, en gulrot og en drøm som kan fylle på med

Natt til 30. august var vår kjære lillebror i en alvorlig fallulykke. Han ble hentet med luftambulanse og fløyet til Haukeland sykehus. Bildene viste tre brudd høyt i nakken og stor usikkerhet rundt tilstanden hans og hvor mye førlighet han ville få tilbake. Da han ble vekket fra koma, var han heldigvis seg selv – men med svært begrenset bevegelighet, kun litt i armene. Den 3. september ble han operert for å stabilisere virvlene. Operasjonen gikk bra, men ingen kan si sikkert hvor mye funksjon som vil komme tilbake. Nå venter en lang og krevende periode med opptrening og rehabilitering.

Snart 12 uker har gått siden ulykken, og utviklingen hans har allerede vært utrolig positiv. Vi er så stolte av verdens beste lillebror ❤️ Bevegelsen i armene blir mer naturlig, både biceps og triceps er på vei tilbake, og håndleddet har begynt å svare. Han er positiv, motivert og jobber knallhardt hver eneste dag❤️

Familiefar, jaktmann, hundemann og et arbeidsjern av de sjeldne – det er Lars-Erik. Livet har blitt annerledes, men én ting er sikkert: uansett hva som skjer fremover, uansett hvor tøft livet blir, så vil han aldri måtte stå i dette alene. Vi kommer alltid til å være der for deg, bror. Alltid.

Vi er vanvittig stolte av deg. Av alt du gjør. Av den enorme innsatsen du legger ned for å finne tilbake til deg selv etter alt du har vært gjennom. Du er så utrolig sterk. Du inspirerer meg – og mange, mange andre.

Tusen takk til alle som ønsker å bidra til å gjøre hverdagen og fremtiden litt lettere og lysere for verdens beste lillebror ❤️

Stig & Steffen❤️

Støtte til Lars-Eriks vei tilbake til hverdagen ❤️

171 070 kroner innsamlet

349 givere
Avsluttet 17.02.2026
57% av 300 000 kr
Verifisert
Steffen Haugsbø Andersson mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Bjarte og Birte
    Gratulerer med dagen Lars! ❤️ Stå på videre, vi heier på deg!
  3. 1 ga anonymt

Hjelp Steffen Haugsbø Andersson å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Steffen Haugsbø Andersson er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×