Ulykken i villsvinhegnet – Spetakkel og jeg trenger økonomisk hjelp
Det som skulle være en fin og lærerik treningsdag i villsvinhegn for Spetakkel, endte i et mareritt for oss.😟
Under treningen var vi maks uheldige. . Hun ble løpt ned av villsvinet (galte på 60 kg +-) og kastet rett inn i fjellsiden å noen trær.😢
Skadene var alvorlige så hun måtte ha vetrinær hjelp så fort som mulig.
Hun brakk et ribbein høyt oppe mot ryggraden. Det førte til at lungen ble punktert, og det samlet seg mye luft i bukhulen. I tillegg fikk hun et stort, åpent sår med avrevne muskler som måtte sys sammen under operasjon.
💰Operasjon som totalt kom på litt over 36.000 NOK kroner. Forsikringen dekker noe, men egenandelen alene blir på over 12.000 kroner. I tillegg kommer videre veterinærtilsyn, kontroller og oppfølging i tiden fremover.
Dette har satt meg i en økonomisk situasjon jeg ikke klarer å håndtere alene. Jeg har per nå ikke mulighet til å dekke både disse utgiftene og mine andre faste regninger.😟
Hun er ikke bare en jakthund – hun er familiemedlem, treningspartner, kollega og en stor del av hverdagen min. Hun er min kommende spor spesialist som skal hjelpe til med ettersøk og hun er en uvurderlig når det kommer til å hjelpe andre hunder under diverse hundekurs.
Når hun forhåpentligvis kan komme tilbake i arbeid, ønsker jeg også å investere i en solid beskyttelsesvest for å redusere risikoen for fremtidige skader. Denne koster rundt 6000 kr. Så pengene vil også bli prioritert til en slik vest.🐾
😟💖Det sitter langt inne å be om hjelp, men nå trenger vi det. Alle bidrag, små eller store, betyr enormt mye for oss. Om du ikke har mulighet til å bidra økonomisk, setter jeg stor pris på om du deler spleisen videre.
Tusen takk for at du tok deg tid til å lese og for all støtte ❤️

