Hjelp en mor i Somalia med livs viktig behandling etter alvorlig fot infeksjon.
Jeg oppretter denne spleisen for tanta mi i hjemlandet som er i en ekstremt vanskelig og smertefull situasjon.
Det som startet som en infeksjon i foten utviklet seg raskt og alvorlig. På grunn av begrenset tilgang til tidlig behandling spredte infeksjonen seg, og legene ga henne et hjerteskjærende valg: amputere foten – eller forsøke å redde den ved å fjerne all hud som var rammet av infeksjonen.
Hun valgte å kjempe for å beholde foten.
I dag lever hun med en fot uten hud – med åpne, sårbare områder som krever daglig medisinsk oppfølging. Smertene er sterke. Risikoen for ny infeksjon er høy. Uten riktig behandling kan situasjonen forverres raskt og føre til amputasjon likevel – eller i verste fall bli livstruende.
Der hun bor i Somalia er helsetilbudet svært begrenset. Det finnes ikke offentlige støtteordninger, og behandling må betales privat. Familien har ikke økonomi til å dekke kostnader til lege, medisiner, antibiotika, bandasjer og nødvendig sårbehandling.
Hun trenger:
• Kontinuerlig sårstell
• Sterke antibiotika
• Smertelindring
• Oppfølging fra lege
• Mulig videre kirurgisk behandling
Uten hjelp står hun alene i en situasjon som ingen burde måtte stå i.
Om det er 10kr, 50kr eller 100kr spiller det ingen rolle så lenge du bidrar med det du har mulighet til. Hvis ikke, gjerne del videre. JazakAllah Khair