Støtte til Anniken og Jørgen for pubpoker innsatsen
Kjære pokervenner
Anniken og Jørgen har stått opp og hjulpet oss alle til å kunne spille gratispoker på Goldie i lang tid. De har kjempet og gjort en kjempeinnsats for at vi skal kunne ha det gøy rundt filten. Nå trenger de vår hjelp og håper vi alle kan stille opp for dem.
Som noen kanskje har fått med seg, meldte Goldie Pub og Scene oppbud i går. Det kom kanskje ikke som en stor overraskelse, men måten det skjedde på ble et stort økonomisk sjokk for Anniken og Jørgen.
De hadde blitt lovet at de var prioritert for betaling, men sitter nå igjen som kreditorer med rundt 120 000 kroner utestående i et konkursbo de trolig aldri vil få penger fra. I tillegg må lønnen Anniken skulle hatt etter ansettelsen i februar gå via lønnsgarantifondet, hvor ventetiden ofte er 12–18 måneder.
Kort fortalt står de nå i en svært vanskelig økonomisk situasjon, og sliter med helt grunnleggende utgifter som mat, husleie og regninger.
Med tanke på hvor mye de har gjort for miljøet og folk rundt seg, håper jeg vi kan være flere som vil bidra litt for å hjelpe dem gjennom denne perioden. Alle bidrag – små eller store – betyr mye.
Om du ikke har mulighet til å bidra, hjelper det også veldig å dele spleisen videre.

